MTÜ TANTSUMAJAKAS

Vabaduse 37
92413 Kärdla
Hiiumaa

Tel: 5156996
e-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

TT-STUUDIO NOOREMATE JA VANEMATE TANTSIJATE JÕULUPEOD
Projekt leidis 13. ja 17.12.2023

Traditsiooniks on saanud, et kui stuudiol on etenduse aasta, siis toimuvad jõulute ajal tagasihoidlikumad jõulupeod suure jõulukontserdi asemel. Nii ka sellel aastal. 13. detsembril toimus Kärdla Kultuurikeskuses nooremate tantsijate jõulupidu "Minni Hiire jõulud", kus nooremad tantsijad näitsaid Minni Hiire abiga oma lähedastele tantsukesi, mis tundides selgeks õpitud.
17. detsembril olid kultuurikeskusesse oodatud vanemad tantsijad, kellele olid peolaua aidanud katta nende emad-isad. Lisaks maiustamisele said tüdrukud vaadata tantsuseltskonna "PÕKA" esinemist ja lunastada jõuluvana käest kingipakke. 

Pilte saab vaadata siin ja siin!

RAVUSVAHELINE FESTIVAL "GYMNAFEST 2024" EELVOOR PAIDES
Projekt leidis aset 2.12.2023

2. detsembril 2023 toimus Paides rahvuvahelise festivali "GymnaFest 2024" eelvoor. Tt-stuudio osales festivalil esmakordselt ja võistlustules oli kõige noorem põhirühm ehk Tt-stuudio IX rühm Tiina Kaevu tantsuga "Talverõõmud". Tants pääses tihedas konkurentsis festivali finaali. Festivalil osales ka Tt-stuudio VII rühm tantsga "Kevadine jalutuskäik", mille autoriks on meie oma stuudio vilistlane ja tänane tantsutudeng Agned Katariina Selirand. 

RAVUSVAHELINE FESTIVAL "HANIOTI" KREEKAS
Projekt leidis aset 22.-30.9.2023

Tt-stuudio V rühma jaoks on käesolev hooaeg viimane, sest kevadel lõpetatakse gümnaasium ja minnake mandrile haridusteed jätkama. Rühm on koos tantsinud alates 3.-aastasest peale ja soovti teha veel viimane reis, et koos rahvuvahelisel festivalil tantsida ja koguda toredaid emotsioone ja mälestusi, mida meenutada. Festivalireis viis Kreekasse Haniotisse, kus esineti kolmel õhtul erinevate programmidega.

Projektiga saab tutvuda siin!

LÄÄNEMAA TANTSUPIDU "SINU JÄLGEDES"
Projekt leidis aset 27. mai 2023

Tiina Tantustuudio väikesed ja suured võimlejad said kutse juba talvel, osaleda Läänemaa tantsupeol "Sinu jäljed". Kuna tantsimisele XIII noorte tantsupeo "Sillad" võimlejate kavad, siis oli see suurepärane võimalus anda esimene staadionikogemus enne suurt tantsupidu tantsijatele ja samuti hea võimalus neile, kes sel korral suurele peole ei pääsenud, siiski saada elamus koos tantsimisest.

Loe lisaks siit!
Vaata pilte siit!XIII NOORTE TANTSUPIDU "SILLAD"
Projekt leidis aset alates september 2022 - juuli 2023Tiina Tantsustuudiost pürgis tantsupeole 7 koosseisu võimlejaid. Terve hooaja tehti tugevasti tööd ja tihedast konkurentsisõelast läks läbi 6 rühma, kes said võimaluse joosta tantsumurule. Tantsupeo jaoks soetati kõigile protsessis osalejatele vajalikud kostüümid ja õpiti selgeks ettenähtud repertuaar.

Vaata pilte siit!
Loe lisaks siitsiitsiit ja siit ja veel ka siit!TALLINNA VÕIMLEMISPIDU "ÕHUS ON LIIKUMIST"
Projekt leidis aset 2.-4.6.2023

Naisvõimlemisrühm "Liine" on koos käinud juba aastast 2008. Selle hooaja eesmärk, mille nimel harjutama hakati, oli soov minna XXIII Tallinna võimlemispeole "Õhus on liikumist". Nii käidi koos nädalas korra ja juuni algul sõitis 8 võimlejat koos juhendajaga Tallinnasse, et anda oma panus suure peo õnnestumisse.

Loe lisaks siit!
Vaata pilte siit!EMADEPÄEVAKONTSERT "KÕIGE KALLIMALE"
Projekt leidis aset 13.5.2023

Kuna Tt-stuudio kevadkontsert langes kokku emadepäevaga, siis koostöös Kärdla kultuurikeskusega sai ühendatud kaks toredat sündmust; Tiina Tantsustuudio kevadkontsert ja Kärdla osavalla emadepäeva kontsert. Nagu ühele peole kohaselt, said peale 75 minutilist tantsude vaatamaist kringliga maiustada nii esinejad kui külastajad. Kontserdil esinesid Tt-stuudio kaks ettevalmistusrühma ja viis põhirühma ning kontserti sõlmisid üheks tervikuks kokku ema ja tütar, Jaanika ja Adeele Reeth, kes hommikusöögilauas maailmaasju arutasid ja pannkooke sõid.

Loe lisaks siit!
Vaata pilte siit!RAHVUSVAHELINE FESTIVAL "BALTIC AMBER WARSAWA"
Projekt leidis aset 27.-30.4.2023

Tt-stuudio VII ja VI rühm ning naisvõimlemisrühm "Liine" osalesid 29. aprillil toimunud rahvusvahelisel festivalil Varssavis. Nii noored kui täiskasvanud olid võistlusprogrammis kahe 5-minutilise etteastega. Noored said premeeritud ühe I ja teisie II kohaga oma vanuseastme estaadi- ja showtantsu kategooriates. Naisvõimlemisühm"Liine" sai rahvastetantsude ja estraaditantsude kategoorias mõlemad I kohad.
Lisaks festivalil tantsimisele oli üks päev lisaväärtuste päev, kus tutvusime Varssavi vanalinna ja loomaaiaga.

Projektiga saab tutvuda siin!TT-STUUDIO IX RÜHM KAHE TANTSUKA KOOLITANTSU PIRKONDLIKUS VOORUS PÄRNUS
Projekt leidis aset 2.4.2023

Tt-stuudio IX rühm pälvis maakondlikusT voorust edasipääsu piirkondlikku vooru Pärnusse mõlema oma tantsuga, millega Koolitantsu festivali karussellil oldi. Nii käidigi 2. aprillil Pärnus piirkondlikus voorus, kust tantsijad said väärtuslikke kogemusi ja uusi elamusi.TT-STUUDIO IX RÜHM KURESSAARE KOOLITANTS MAAKONDLIKUS VOORUS
Projekt leidis aset 18.3.2023

Tt-stuudio IX rühm oli hooalaj 2022/2023 ainuke stuudio rühm, kes Koolitantsu karussellil osales. Maakondlik voor toimus sel korral hiidlaste jaoks Kuressaares. Tt-stuudio IX rühm osales festivalil kahe tantsuga ja ühega neist, mis kandis pealkirja "Talverõõmud" pälviti tunnustuspreemia tantsurõõm hoogsas esituses.

Vaata pilte siit!
Loe lisaks siit!

TT-STUUDIO VIII TREENINGLAAGER
Projekt leidis aset 17.-19.2023

Tt-stuudio neljal vanemal põhirühmal toimus 17.-19. veebruaril 2023 Palade koolis treeninglaager. Kokku 50 tantsijat said laagris oldud aja jooksul 8-9 erinevat töötuba. Töötoad tutvustasid erinevaid tantsustiile, kui andsid vajalikke teadmisi ja oskusi igapäevaeluks.

Loe lisaks siit!
Vaata pilte siit!TT-STUUDIO V RÜHMA KONTSERTREIS PRAHASSE JA BUDAPESTI 
Projekt leidis aset 10.-16.11.2022

Peale mitmeaastats pausi toimus Tiina Tantsustuudio kontsertreis väljaspoole eestit. See viis Tt-stuudio V rühma, kes on hetkel stuudio vanim põhirühm, kahte Euroopa pealinna, Prahasse ja Budapesti, osalema rahvusvahelistel festivalidel "Autumn Tale Praha ja Budapest". Festivalil käis 8 tantsijat, õpetaja ja saatja. Tantsiti kahel kontserdil, tutvuti teiste rahvuste kultuuriga ja külastati vaatamisväärsusi.

Tutvu projektiga lähemalt siit!
TT-STUUDIO V LENNU LÕPUETENDUS "DAAM VIHMAVARJUGA"
Projekt leisid aset 20.-23.4.2022

Kevadel 2022 lõpetab Tt-stuudios V lend. Kuus noort tatsijat, kes on olnud aastaid pühendunud oma huvialaga tegelemisele, soovisid lõpetada oma karjääri Tt-stuudios tantsuetendusega. Nii sündis etendus "Daam vihmavarjuga" L.P.Traversi tegelaskuju Mary Poppinsi ainetel, kus soolorolle tantsisid Tt-stuudio lõpetajad.Vaata pilte siit!

Loe artiklit siit ja siit!

KOOLITANTSU PIIRKONDLIK VOOR VILJANDIS

Projekt leidis aset 10.4.2022

Tt-stuudio osales Koolitantsu piirkondlikus voorus Viljandis nelja rühma ja kuue tantsuga. Tunnustuspreemia tõi koju Tt-stuudio VIII rühm tantsuga "Teel unemaale"

Loe artiklit siit!

Vaata pilte ja loe artiklit siit!

TT-STUUDIO VII TREENINGLAAGER
Projekt leidis aset 4.-6.2.2022

Seekordne treeninglaager toimus tavapärasest teisiti seoses koroonapandeemist tingitud olukorraga. Tavapärase pika ööbimistega nädalavahetuse asemele toimus laager vähendatud kujul ja linnalaagrina Kärdla kultuurikeskuses ja Kärda Põhikooli saalis. Laagris osales 3 põhirühma, kokku 31 tantsijat. Igal rühmal oli viis erinevat töötuba külalistreenerite ja koolitajate eestvedamisel.

Loe artiklit siit!

Vaata pilte siit!

CESTANTS DANCESTAR
Projekt leidis aset 16.1.2022 

Tiina Tantsustuudio osales festivalil esimest korda ja võistlema sõideti kahe rühmaga. Mõlemad rühmad said esitada ühe tantsu. Osalemine andis noortele juurde enesekindlust ja avardas silmaringi, kuna võistlus oli meie jaoks uus ja teistsuguse ülesehitusega kui teised võistlused, kus varasemalt osalenud olema.

SLONNY FEST 2021
Projekt leidis aset 19.12.2021

Esmakordselt toimunud festivalil Tartus osales Tt-stuudio kahe rühmaga. Tt-stuudio V rühm osales Tiina Kaevu loodud tantsuga "Tunne mida vajan.." saautades tantsulise võimlemise kategoorias täiskasvanute vanuseastmes laureaaditiitli. Tt-stuudio VI rühm tegi hea esituse tantsijate endi loodud tantsuga "Judy"

Loe artiklit siit!

Vaata pilte siit!

HIIUMAA RAHVARIIETE KANDMINE TÄNASEL PÄEVAL


Saades rahastusabi Eesti Rahvakultuuri Keskuse toetusfondidest "Saarte pärimuskultuuri toetamine 2020", veab MTÜ Tantsumajakas loeng-töötubade projekti "Hiiumaa rahvariiete kandmine tänasel päeval". Projekti eesmärgiks on laiendada huvigruppi, kes omavad teadmisi traditsioonilise Hiiumaa rahvariide valmistamisest ja kandmisest ning seda omakorda tänase päeva tingimustes, võimalustes, vajadustes... Projektijuht on Ille Savioja.

KOOLITANTSU PIIRKONDLIK VOOR HAAPSALUS
Projekt leidis aset 7. märts 2020

Maakondlikust voorust pääses piirkondlikku vooru 7 Tt-stuudio tantsu. Piirkondlik voor toimus Haapsalus, kus kahel kontserdil näitasid oma tantse Harju-, Lääne-, Pärnu-, Saare- ja Hiiumaa tantsjad.

Loe lisaks siit!
Vaata pilte siit!
NOOREMATE TANTSIJATE LAAGRIPÄEV
Projekt leidis aset 25.veebruar 2020

Laagripäeva osalesid kaks nooremat põhirühma, kes suurde laagrisse veel ei läinud. Päev veedeti Kärdlas ja igal laagrilisel oli kolm töötuba. Töötoad toimusid Kärdla Kultuurikeskuses ja Kärdla Põhikooli väikeses saalis.

Loe lisaks siit!
Vaata pilte siit!
TT-STUUDIO VI RÜHM RIIAS
Projekt leidis aset 21.-23. veebuar 2020

Projekti käigus osales Tt-stuudio VI rühm Riias toimunud rahvusvahelisel festivalil "Travelling Festival Riga 2020", mis oli ühtlasi ka nende esimeseks välisreisiks. Festivalil esitati 2 tantsu. Lisaks tantsimisele tutvuti ka natuke ka Lätimaaga: külastati Gutmanise koobast ja Laima šokolaadimuuseumi ning jalutati Riia vanalinnas.

Projekti aitas ellu viia Hiiumaa Kultuurkapitali Ekspertgrupp

Vaata lisaks siit!

TT-STUUDIO VI TREENINGLAAGER
Projekt leidid aset 7.-9.veebruar.2020

Tt-stuudio neli vanemat põhirühma olid nädalavahetuse laagris Emmaste koolimajas, kus toimusid töötoad, söödi ja magati. Igal laagrilisel toimus 8 erinevat töötuba külalisõpetaja ja oma õpetaja käe all. Põnevamateks töötubadeks pidasid tüdrukud jazztantsu ja make-up koolitust, aga huvitavaks pidasid ka Idla Võimlemist ja akrobaatikat.

Projekti aitas ellu viia Hiiumaa vallavalitsus.

Loe lisaks siit!
Pilte saab vaadata siin!

KOOLITANTS MAAKONDLIK VOOR
Projekt leidis aset 24.1.2020

Koolitantsu maakondlikus voorus osales Tt-stuudiost kõik kuus põhirühma kokku 12 tantsuga. Maakondlik voor toimus esimest Korda Käina Kultuurikeskuses.

Loe lisaks siit!
Pilte saab vaadata siit!
ESTRAADI- JA RAHVASTETANTSUDE FESTIVAL
Projekt leidis aset 17. november 2019


Projekti käigus osalesid Tallinnas Lindakivi kultuurikeskuses toimunud festivalil Tt-stuudio VI ja VII rühma, osaledes vastavalt kahe ja ühe tantsuga. 


Pilte saab vaadata siit!
ESINDUSLIKE ÜLERIIETE SOETAMINE
Projekt teostati juuni 2019

Projekti käigus soetati 35 ühesugust bondžot, et Tt-stuudio esindus näeks ühtlane ja soliidne välja ka halva ja külma ilma korral näiteks tantsupeo rongkäigus. Töid teostas Elga Nõmm koos tantsijategaTIINA TANTSUSTUUDIO NAISVÕIMLEMISRÜHM "LIINE" HELSINGIS SPRDISELTS TUL PIDUSTUSTEL
Projekt leisid aste 14.-16. juuni 2019

Eestimaa naisvõimlemisrühmadel avanes suurepärane võimalus osaleda XX tantsupeoks "Minu arm" õpitud võimlemiskavaga "Rukkirääk" osaleda Helsingis toimunud Soome töölisspordiliidu TUL-100 pidustustel, millest entusiasmiga kinni haarati. Nii sõitiski 6 naisvõimlemisrühm "Liine" aktiivset naist koos teiste Eesti võimlejatega 14. juunil Helsingisse, kus osaleti proovides ja tantsiti 15. juunil Helsingi jääghallis toimunud võimlemispeol.


Pilte saab vaadata siit!

OSALEMINE XX TALLINNA VÕIMLEMISPEOL "MAAILMA AEG"
Projekt leidis aset 30.mai - 2. juuni 2019

Tiina Tantsustuudio V rühma vähendatud koosseis osaled Tallinna võimlemispeol, mis toimus 2. juunil Tallinna Velotrekil. Osaleti proovides alates 30. maist ja tantsiti 2. juunil kell 17:00 alanud kontserdil.
OSALEMINE KOOLITANTS 2019 FINAALIS
Projekt leidis aset 12.-13. aprill 2019

Tt-stuudio osales Koolitantsu festivali maakondlikus voorus nelja tantsuga, millest üks pääses Paides toimunud lõppvooru ehk finaali. Tantsu "Ränduri labajalg" esitasid Tt-stuudio III ja IV rühm ning sellega pälviti 10.-12. klasside vanuseastme eesti- ja rahvastetantsude kategoorias NOMINATSIOON.

Loe lisaks siit!


TANTSUPEO KOSTÜÜMIDE SOETAMINE
Projekt leidis aset november 2018 - märts 2019

Projekti raames soetati XX tantsupeo "Minu arm" protsessis osalemiseks vajalikud kostüümid ja vahendid.
EKSL VÕIMLEMISFESTIVAL RAPLAS JA UINUV KAUNITAR
Projekt leidis aset 8.-9.märts 2019

EKSL Võimlemisfestivalil osales sel aastal 4 stuudio põhirühma. Võistlustelt toodi koju kaks eripreemiat: huvitava rekvisiidi kasutamise eest ja eesti teema käsitlemise eest. Võistluste eelõhtul külastati rahvusooperit Estonia, kus vaadati balletti "Uinuv kaunitar"

Loe lisaks siit!

KOOLITANTS MAAKONDLIK VOOR  2019
Projekt leidis aset 16. veebruaril 2019

Sel hooajal oli Koolitantsu maakondlikus voorus osalemiseks vaja sõita Haapsallu, kus koos Läänemaa tantsjatega üks korralik tantsukontsert anti. Tt-stuudiost osales III, IV, V ja VI rühm kokku nelja tantsuga. Koju toodi eripreemia visuaalselt küllastuva lavapildi eesi.

Loe lisaks siit!
TT-STUUDIO V TREENINGLAAGER
Projekt leisis aset 1.-3. veebruar 2019

Tt-stuudio neli põhirühma veetsid nädalavahetuse Emmaste koolis, kus toimus igaaastane treeninglaager. Kolme päeva jooksul sai iga tantsija osaleda 9 

väga erineva suunitlusega töötoas . Töötubades tutvuti Reet Kriegeri tantsumetoodikaga, füsioteraapiaga, Brasiilia ju-jitsu võitlustehnikaga, lihastreeninguga, osaleti make-up`i ja patsipunumise töötoas, samuti toimus meisterdamise töötuba ja veedeti aega õues.

Loe lisaks siit!
SEGASUMMASEGASED JÕULUD
Projekt leidis aset 12. detsembril 2018

Tt-stuudio jõulutral toimus 12. detsembril 2018. aastal Kärdla kultuurikeskuses. Lavale astusid kõik Tt-stuudio põhirühmad ja Kärdla ettevalmistusrühmad. Üllatusena tuli külla Pipi Pikksukk, kes kontserdi oskuslikult üheks tervikuks muutis.

Loe lisaks siit!MAAKONNA TANTSUPIDU "ÕUERINGID LOSSI PARGIS"
Projekt leidis aset 3. juunil 2018

MTÜ Tantsumajaka eestvedamisel toimus pühapäeval, 3. juunil 2018 Suuremõisa lossi õuel aset Hiiumaa tantsupidu, kus lossi murul oli rohkem kui 100 tantsuringi 23 kollektiivilt, tantsijad vanuses 5-85 aastat. Repertuaaris olid ka Hiiumaa autorite tantsud. Tantsurahvast ja publikut sai pargis loendades ligi pooltuhat inimest. Maakonna tantsupidu ehk Hiiumaa valla tantsupidu aitasid rahastada Kultuurkapitali Hiiumaa ekspertgrupp, Rahvakultuuri maakondlik toetusprogramm


SÕPRUSKOHTUMINE "IGIHALJAD LUMEROOSID"
Projekt leidis aset 12.-14. oktoober 2018

Sõpruskohtumine sai teoks Lätis Siguldas, kus tantsurühm "Kohvitantad" kohalike tantsurühmade  "Snegaroze" ja "Preilene" kutsel külas käisid.  "Kohvitantad" olid külalisesinejateks linna uues kultuurimajas Devon, eakate kuu puhul korraldatus kontsertetendusel. Kohtumise tulemusena sõlmiti sõprussidemed Sigulda eakate päevakeskuse ja Kärdla eakate päevakeskuse vahel. Projekto aitas rahastada Hiiumaa Kultuurkapitali ekspertgrupp.OSALEMINE XV RAHVUSVAHELISEL FOLKLOORIFESTIVALIL "VELES 2018" MAKEDOONIAS

Projekt leidis aset 3.-10. juuli 2018

Tt-stuudio IV ja III rühm osalesid Velesis toimunud rahvusvahelisel folkloorifestival, esinedes igal festivali kontserdil, mida oli 4 ning sammusid läbi linna avatseremoonia rongkäigus. Lisaks esinemistele õpiti Makedoonia rahvatantsu ja sõlmmiti sõprussidemeid teiste rahvaste kollektiividega! Reis toimus 3.-10. juulil 2018.


Loe lisaks siit!
KOHVITANTAD IMAVERES
Projekt leidis aset 30. juunil 2018

Külalisi Järvamaalt vaimustas Kohvitantade südi esinemine mullusel Lestafestivalil. Pikalt peeti plaani, kuidas saaks need Kohvitantad Järvamaale külla meelitada. Sobiv võimalus sai teoks käesoleva aasta 30.juunil. Kohvitantad kutsuti neljandale Järvamaa memmede rahvatantsupäevale „Simman läbi sajandi”. Piimandusmuuseumi õue peal said Kohvitantad ise ennast ja oma tantse näidata ning muuhulgas koos hiiu huumoriga kodusaare kultuurilugu tutvustada. Kohvitantadel aitas Hiiumaad reklaamimas käia Kultuurkapitali Hiiumaa ekspertgrupp.XIX TALLINNA VÕIMLEMISPIDU "NEED VÄRVID"
Projekt leidis aset 1.-3. juuni 2018

Tt-stuudio V rühm osales esimeste hiidlastena Tallinna suurel võimlemispeol. Koos teiste Tallinna ja Harjumaa rühmadega tantsiti 4.-7. klassid vanuseastmes, mille liigijuhiks ja kava autoriks oli Tiina Tantsustuudio õpetaja Tiina Kaev.

Loe lisaks siit!
OSALEMINE RAHVUSVAHELISEL TANSUFESTIVALIL "TRAVELLINGFESTIVAL 2018" KAUNASES, LEEDUS
Projekt leidis aset 10.-13. mai 2018

Tt-stuudio V rühm osales täies koosseisus Kaunase festivalil, kust võideti kaks eripreemiat. Reis toimus 10.-13. maini 2018.

Loe lisaks siit!KOHVITANTAD RAKVERES
Projekt leidis aset 25.-26. mai 2018

Kohvitantade tantsurühm võttis vastu küllakutse Lääne-Virumaalt. Rakveres toimus 25.mail Virumaa viieteistkümnes seeniortantsupidu. Peo korraldaja hüüdlauseks on - vananevas Eestis peab võimalikult kaua tantsima, et säiliks vaimne ja füüsiline erksus! Kohvitantad olid nende rohkem kui kahekümne kollektiivi hulgas, kes näitasid oma tantsuoskust, vaatasid teiste poolt pakutavat ja õpetasid ning õppisid uut repertuaari. Järgmisel päeval uudistati kohalikke vaatamisväärsusi. Kohvitantade tantsurühma osalemist Virumaal toetas kultuurkapitali Hiiumaa ekspertgrupp.
UUED EESTITEEMALISED ESINEMISRIIDED JA VIMPEL
Projekt leidis aset jaanuar - september 2018

Projekti raames disainiti ja  soetati 17 komplekti uusi eestiteemalisi kostüüme ning kujundati stuudio vimpel.

Loe lisaks siit!

FESTIVALI "KOOLITANTS 2018" FINAAL PAIDES
Projekt leidis aset 14.-15. aprill 2018

14.-15. aprillil 2018 toimus Paides  Koolitantsu finaal, kus Tt-stuudio kahe tantsuga võistlustules oli. Koju toodi nominatsioon eesti tantsude kategoorias.

Loe lisaks siit!

TT-STUUDIO III LENNU LÕPUETENDUS "JUULIKESE RÄNNAK PÜHAPÄEVAMAALE"
Projekt leidis aset 21.-23. märtsil 2018

Tt-stuudios on lõpetamas III lend ja sel puhul toodi lavale eestiteemaline tantsuetendus "Juulikese rännak Pühapäevamaale", kus soolorolle tantsisid Tt-stuudio lõpetajad, kes kandsid Hiiumaa erinevate piirkondade rahvariideid. Etendust etendati Kärdla kultuurikeskuses neli korda. 

Loe lisaks siit ja siit!
OSALEMINE RAPLAS EKSL VÕIMLEMISFESTIVALIL
Projekt leidis aset 10. märtsil 2018

Tt-stuudio neli põhirühma osalesid EKSL Võimlemisfestivalil Raplas esindades Hiiumaa Gümnaasiumi ja Kärdla Põhikooli. Koju toodi kaks laureaaditiitlit

Loe lisaks siit!


TT-STUUDIO IV TREENINGLAAGER EMMASTES

Projekt leidis aset 9.-11. veebruar 2018

Tt-stuudio viis põhirühma veetsid nädalavahetuse Emmaste koolis, kus toimus igaaastane treeninglaager. Kolme päeva jooksul sai iga tantsija osaleda 9 

väga erineva suunitlusega töötoas . Töötubades tutvuti Ladina-Ameerika tantsudega, iluvõimlemise põhitõdedega, shindo venitusega, lilleseadega, etiketti põhitõdedega, toidutegemisega, näitlejameisterlikkusega, eesti tantsuga jne.


Loe lisaks siit!


TT-STUUDIO KOOLITANTS 2018 KARUSSELLIS
Projekt leidis aset 26. jaanuar 2018 Kärdlas ja 14.-15. aprill PaidesTt-stuudio osales 7 rühma ja 13 tantsuga festivali "Koolitants 2018" maakondlikus voorus Kärdlas 26. jaanuaril 2018. Edasi finaali pääses kaks tantsu ja kaks tantsu pälvisid eripreemiad. 15. aptillil Paides toimunud finaalikontserdil osales TT-stuudiost kaks tantsu: Tt-stuudio VI rühm tantsuga "Kevad" lastetantsude kategoorias ja III rühm tantsuga "Pesunaiste polka" eestitantsude kategoorias 10.-12. klasside vanuseastmes ja pälvis sellga nominatsiooni

Loe lisaks siit ja siit!KOHVITANTADE TANTSUVARA SALVESTAMINE
Projekt leidis aset september 2016-juuni 2017

Projekti käigus filmiti üles eakate tantsurühma "Kohvitantad" osa repertuaarist ja toimus see ajavahemikul sügis 2016-mai 2017. Filmimist ja monteerimist aitasid teostada MTÜ Hiiumaa Kino ja MTÜ Poos. 
"Kohvitantade" repertuaari kuulub pea 150 tantsu. Salvestamiseks oli neist välja valitud neli erinevat plokki: Hiiumaised tantsud, Eesti seltskonnatantsud, laulumängud ja autoristantsud, kokku 23 tantsu.
Projekti eesmärgiks oli talletada seeniortantsu repertuaari tulevastele põlvedele.

Rahastajad: Hiiumaa Kultuurkapitali ekspergrupp, MTÜ Tantsumajakas omafinantseering


BALTICA 2017 LEEDUS
Projekt leidis aset 4.-10. juuli 2017

Eestit esindas Leedus toimunud rahvusvahelisel folkloorifestivalil Baltica 2017 22-liikmeline folkloorirühm "Dagö". Truppi kuulusid tantsijad, pillimehed, käsitöölised, kes oma ülesastumisi laulu ja jutuvestmisega ilmestasid. Toimusid mitmed töötoad, sealhulgas Hiiumaa toitude valmistamine ja degusteerimine. Folkloorirühma juhendab Helle-Mare Kõmmus.

Rahastajad: Hiiumaa Kultuurkapitali ekspergrupp, MTÜ Tantsumajakas omafinantseering, osalejate omaosalus
TIINA TANTSUSTUUDIO TANTSUPEOL "MINA JÄÄN"

Projekt leidis aset oktoober 2016 - juuli 2017

Tiina Tantsustuudio rühmad on juba aastaid edukalt läbinud tantsupeoprotsessi ja tantsinud tantsupeomurul.. Keäsoleval aastal sukeldus karussellile 4 rühma, kes kõik ka peole kvalifitseerusid.
Selle tarvis soetati vajalikud kostüümid ja rekvisiidid.

Rahastajad: Hiiumaa Kultuurkapitali Ekspertgrupp, Hiiu vald, Pühalepa valdProjektiga saab tutvuda siin!


TANTSUETENDUS "MUINASJUTT RIIDEKAPIS"

Projekt leidis aset 15.-16. märts 2017
 

Seekorde tantsulavastus põhines C. S. Lewise raamatu "Narnia lood: lõvi, nõid ja riidekapp" ainetel. Etenduse lavastaja ja koreograaf oli Tiina Kaev. Etendus oli 1.20 pikk ja koosnes 35 erinevast, kuid omavahel seotud tantsulisest nu,brist. Laval oli ühtekokku 71 tantsijat. Etendust tantsiti 15. ja 16. märtsil 2017 kokku 4 korda Kärdla kultuurikeskuses.
 

Rahastajad: MTÜ Tantsumajakas omafinantseering, Kohalik Omaaögatuse Programm
 

Projektiga saab tutvuda siin!

 

OSALEMINE RAPLAS EKSL`I VÕIMLEMISFESTIVALIL
Projekt leidis aset 4. märtsil 2017
 

Tt-stuudio I rühm osalest EKSLi Võimlemisfestivalil Raplas, tuues võistlustelt koju laureaaditiitli X-XII klasside vanuseastme liikumisrühmade kategoorias tantsuga "Eneseotsinguil - midagi ei leidnud...". Tantsu autor Tiina Kaev
 

Rahastajad: MTÜ Tantsumajakas omafinantseering, tantsijate omaosalus
 

Projektiga saad tutvuda siin!
 


TT-STUUDIO III TREENINGLAAGER, EMMASTES
Projekt leidis aset 10.-12. veebruar 2017

Juba kolmandat aastat pakkisid TT-stuudio põhirühmad kokku oma kotid ja sõitsid nädalavahetuseks laagrisse. See kord oli pesapaigaks Emmaste Põhikool. Kolme laagripäeva jooksul toimusid erinevad töötoad külalisõpetajate/treeneritega väga erinevatest valdkondadest: klassikaline ballett, hop-hop, meisterdamine, massaž, jooga, seiklusmäng ja treeningtunnid oma õpetajaga.
 

Rahastajad: tantijate omaosalus, Kohalik Omaalgatuse Programm, MTÜ Tantsumajakas  omafinantseering
 

Projektiga saab tutvuda siin!

 

OSALEMINE ESTRAADI- JA RAHVASTETANTSUDE FESTIVALIL
Projekt leidis aset 27. novembril 2016
 

Tt-stuudio III ja I rühm Tallinnas Lindakivi kultuurikeskuses Estraadi- ja Rahvastetantsude festivalil. Tt-stuudio I rühm saavutas II koha rahvastetantsude kategoorias tantsuga "Vihmaloits" 15.-19.-aastaste vanuseastmes. Samas vanuseastmes saadi eripreemia tantsuga "Härra Mutt ehk kaevanduses on pidu" mutionu lavale toomise eest
 

Rahastajad: tantsijate omaosalus
 

Projektiga saab tutvuda siin!
TT-STUUDIO IV JA V RÜHM GARKALNES

Projekt leidis aset 9.-12. november 2016


9.-12. novembril 2016 veetsid 25 Tt-stuudi tantsijat Lätis Garkalnes. Projekti raames tugevdati juba olemasolavid sõprussidemeid Tt-stuudio, Kärdla Põhikooli ja Garkalne kooli vahel. Reisi jooksul osaleti tantsulises töötas, anti kontsert koos Garkalne muusikakooli õpilastega, käidi ekskursioonidel ja saadi osa Läti Vabdussõjas võidelnud sõdurite austamispäeva pidustustest.

Rahastajad: tantsijate omaosalus

Projektiga saab tutvuda siin! 
TIINA TANTSUSTUUDIO VÕIMLEMISPEOL "HINGELIND"

Projekt leidis aset 27. juuni-2. juuli 2016

Suur Eestimaa V võimlemispidu "HIngelind" toimus Tallinnas 2. juulil, millele eelnes mitmepäevane proovide periood. Tt-stuudiol osales tööprotsessis viis põhirühma ja naisvõimlemisrügm "Liine", kes kõik ka suurel murul väljakule sammusid. Kokku osales Tt-stuudio peol 64 tantsijaga viies erinevas rühmaliigis.


Rahastajad: Hiiumaa Kultuurkapitali Ekspertgrupp, MTÜ Tantsumajakas omafinanatseering, tantsijate omaosalus

Projektiga saad tutvuda siin!


KOHVITANTADE II EESTI NAISTE TANTSUPEOL OSALEMINE
Projekt leidis aset 09.-13.juuni 2016

Kohvitantade tantsurühm harjutas terve talve ette antud repertuaari. Aprillis suudeti tihedast konkurentsist võitjana väljuda ja juunis toimus osavõtt Naistepeo proovidest ning kontsertidest. Vaatamata  külmale, vihmale ja viimase kontserdi päikesesärale jõudsid kõik 12 tantsijat ja juhendaja tervelt ja õnnelikult koju tagasi.

Rahastajad:  Kultuurkapital, MTÜ Tantsumajakas omafinantseering ja tantsijate omaosalus.

 TIINA TANTSUSTUUDIO KEVADKONTSERT "ÜKSKORD ME KASVAME SUUREKS..."

Projekt leidis aset 22. mai 2016

2016. aasta kevadel lõpetas Tt-stuudio II lend, 8 tüdrukut. Kontsert sai pealkirja ja süžee just sellest inspireeritult. Kontsert oli kolmeosaline ja lavale astusid nii väikesed kui suured tantsijad. Esmakordselt oli laval Emmaste ettevalmistusrühm. Kontserdi kolmas osa oli lavastatud ja pühendatud just lõpetajatele, kus poole tunni jooksul sai ülevaate  lõpetava lennu parimatest tantsudest.

Tt-stuudio II lend:

Angeelika Koit
Helen Kivi

Helen Rand

Inger-Liis Heinsoo
Krislin Kivistik
Maarja Pertel

Marleen Rehepap

Teele Tammsaar

Rahastajad: MTÜ Tantsumajakas omafinantseering

Projektiga saad tutvuda siin
KÄRDLA JA HIIUMAA KULTUURIPÄRANDI-ALASTE TEADMISTE AVARDAMINE
Projekti toimumise aeg aprill-oktoober 2016

Kohvitantadel on värskelt valminud 6 esinemiskava:

Kalevivabriku tekke põhjused ja tegevus

Kärdla kalevivabrik ja kooliharidus

Hiiumaa tantsuajalugu läbi tantsu

Hiiumaa rahvariide eripärad

Rahvakalendri tähtpäevad

Hiiumaa seltside tutvustus

Rahastajad: KOP, MTÜ Tantsumajakas omafinantseering, SA Hiiumaa Muuseum ja Kohvitantade omaosalus


OSALEMINE FESTIVALIL KOOLITANTS 2016
Projekt leidis aset veebruar - aprill 2016

Tt-stuudio viis põhirühma osalesid festivali "Koolitanst 2016" maakondlikus voorus 17 tantsuga. Maakondlikus voorus saadi tantsuga "Kalade paraad", mida esitas Tt-stuudio V rühm, eripreemia lennuka idee eest. Tt-stuudio IV rühma esitatud "Konna elu", pälvis eripreemia silmapaistva kostüümi eest. Tantsija eripreemia tehniliselt puhta esituse ja siira lavalise olekue eest sai Teele Tammsaar.
Maakondlikust voorust pääses edasi finaali kolm tantsu. Finaal toimus 2.-3. aprillil Jõhvis. Tt-stuudio V rühm pälvis LAUREAADITIITLI tantsuga "Rongisõit" IV-VII klasside vanuseastme koolitantsu kategoorias.

Koolitantsu töötubade voorus said vabapääsme Koolitantsu suvekooli Teele Tammsaar ja Emma Kaups.

Rahastajad: tantsijate omaosalus


TIINA TANTSUSTUUDIO EKSL`I VÕIMLEMISFESTIVALIL RAPLAS
Projekt leidis aset 27.2.2016


Tt-stuudi neli põhirühma oselsid EKSL´i võimlemisfestivali Raplas. Tt-stuudio I rühm saavutas IV vanuseastme liikumisrühmade kategoorias laureaaditiitli tantsuga "Härra Mutt" ja Tiina Kaev pävis eripreemia origniaalsete ideede ja kavade kompositsioonide eest tantsudega "Kalade paraad", "Tsirkus", "Härra Mutt" ja "Tarantella"


Rahastajad: osalejate omaosalus, Kärdal Ühisgümnaasium

Projektiga saab tutvuda siin!TT-STUUDIO II TREENINGLAAGER PALADEL
Projekt leidis aset 22.-24.1.2016Tt-stuudio põhirühmad pakkisid oma asjad kokku ja  kolisid terveks nädalavahetuseks Palade koolimajja, et veeta seal tegusad ja tantsu täis päevad. Ühtekokku toimus 32 erinevat töötuba, mida viisid läbi 12 külalistreenerit/lektorit ja neis osaleks kokku 62 last/noort.

Rahastajad: Kohalik Omaalgatuse programm, MTÜ Tantsumajakas, osalejate omaosalus


Projektiga saab tutvuda siin
Pilte saab vaadata siinVÕIMLEMISPEO KOSTÜÜMIDE SOETAMINE
Projekt leidis aset jaanuar 2016Projekti raames soetati 16 komplekti Eestimaa V Võimlemispeo "Hingelind" kostüüme

Rahastajad: Eesti Kultuurikapitali Hiiumaa Ekspertgrupp, MTÜ Tantsumajakas, FIE Tiina Kaev RAHVUSVAHELINE SEENIORTANTSUFESTIVAL "HÕBEDANE SÕPRUSSILD"
Projekt leidis aset 17.-19. august 2015

Juba teist aastat toimus Hiiumaal rahvusvaheline seeniortantsufestival "Hõbedane sõprussild", mille peakorraldajaks oli MTÜ Tantsumajakas. FEstivalil osales oma 200 tantsulustilist seeniori nii Eestist kui Lätist.

Rahastajad: Läti Seeniortantsu Ühing, Hiiu Vallavalitsus, Kukltuurkapitali Hiiumaa Ekspertgrupp, MTÜ Tantsumajakas, osalejate omaosalus. 

Projektiga saab tutvuda siin
KANDAVA 2015
Projekt leidis aset 18.-20. juuli 2015

Seeniaortantsurühm "Kohvitantad" osales Lätis Kandavas toimunud rahvusvahelisel seeniortantsufestivalil, mis kandis nime "Tammetõru kübara festival". Festivalil osales kkokku 16 kollektiivi.

Rahastajad: Hiiu Vallavalitsus, Kultuurkapital

Projektiga saab tutvuda siin!TIINA TANTSUSTUUDIO MAKEDOONIAS

Projekt leidis aset 30. juuni - 8. juuli 2015Tiina Tantsustuudio 21-liikmeline esindus osales 30. juuni - 8. juuli 2015 Makedoonias Velesi XII folkloorifestivalil. Festivalil astuti lavale neljal õhtul. Lisaks Velesi festivalile, esineti ka Kicevo folkloorifestivalil, külastati Ohridit ja saadi osa Balkani festivali avamisest.

Rahastajad: Hiiumaa Kultuurkapitali ekspertgrupp, omafinantseering (MTÜ Tantsumajakas) ja osalejate omaosalus

Projektiga saab tutvuda siin!
KEVADKONTSERT Tt-stuudio 10 aastaringi"
Projekt leidis aset 23. mqil 2015
2015. aasta kevadel täitus Tiina Tantsustuudiol kümnes tegevusaasta, mida tähistati suure kevadkontserdiga Kärdla Kultuurikeskuses. Kontsert oli kaheosaline. Laval esitasid omi tantse kõik Tt-stuudio ettevalmistusrühmad, ettevalmistusrühmad ja line-tantsijad. Pärast kontserti pakuti kõigile külalistele torti nagu ühel korralikul sünnipäevl ikka kombeks.


Rahastajad: Kohalik Omaalgatuse Programm, omafinantseering


Projektiga saab tutvuda siin!

KOSE-RAPLA KONTSERTTUUR
Projekt leidis aset 27.-28. veebruar 2015
Tiina Tantsustuudio rühmad on alates 2008. aastats osalenud Koolispordi Liidu poolt korraldatud Võimlemisfestivalil. Varasematel aastatel on see toimunud Keilas ja Viljandis. 2015. aastal oli toimumiskohaks Rapla, kus Tt-stuudio esindas Kärdla Ühisgümnaasiumi 5 rühmaga liikumisrühmade kategoorias. TT-stuudio IV rühm saavutas laureaaditiitli tantsuga "Konna elu" IV-VI klasside eripreemia, Tt-stuudio II rühma sai eripreemia kaasahaarava kompositsiooni eest. Lisaks sellele saadi eripreemia suurima esindatuse eest!

Enne Raplasse sõitu käidi läbi Koselt, kus kultuurikeskuses tantsiti etendust "Pöial-Liisi".

Rahastajad: osalejate omaosalus
 

Projektiga saad tutvuda siin !

TANTSUETENDUS "PÖIAL-LIISI"
Projekt leidis aset veebruar 2015


2015. aasta veebruari kuus tõi Tt-stuudio lavale täispika tantsuetenduse "Pöial-Liisi", mis on lavastatud samanimelise muinasjutu ainetel. Etenduse lavastaja-koreograaf-kostüümikunstnik ja tekstide autor on Tiina Kaev.


 

Rahastajad: Kohalik Omaalatus Programm, omafinantseering
Projektiga saab tutvuda siin!


TIINA TANTSUSTUUDIO ESIMENE TREENINGLAAGER
Projekt leidis aset 23.-25. jaanuar 2015

Tiina Tantsustuudio on pakkunud Kärda lastele 9 aastat mitmekesist ja huvitavat tegevust tantsusõpradele. Lavale on toodud erinevaid kontserte ja etendusi. Käidud on esinemas väljaspool HIiumaad, toodud koju vabariiklikelt festivalidelt eripreemiaid ja laureaaditiitleid, samuti on tehtud mitmeid kontsertreise väljaspoole Eestit. Siiski oli üks asi tegemeata - see oli laager.


Tt-stuudio I laaget toimus Palade Põhikoolis ja oli etenduse "Pöial-Liisi" tööprotsessi osa.Rahastajad: Hiiumaa Kultuurkapitale Ekspergrupp, osalejate omaosalusProjektiga saab tutvuda siin!

TANTSMAJAKAS - OSKUS TULEVIKKU, TEHTU AJALUKKU!
Projekt teostati 2014. aasta lõpus.

Huvitegevusel on elukeskkonna kujundamisel suur roll. Läbi meeldiva huvitegevus heades tingimustes suureneb harrastaja rahulolu, mis omakorda tekitab rahulolu Hiiumaal ja Kärdlas elamise suhtes.

Projekti raames soetati tantsutreeningute kvaliteetsemaks läbiviimiseks, õppeprotsessi efektiivsemaks muutmiseks ja arhiveerimiseks vajalikku tehnilisi vahendeid (videokaamera koos tarvikutega ja fotoaparaat koos tarvikutega). Lisaks soetati veel 36 paari tantsukingi,millel on tantsija arenemisel oluline roll. Tantsukingade olemasolu mitmekesistab tantsija arengut, samuti esitatava repertuaari valikut ning pakub publikule kaunist, esteetilisemat ja varjunditerohkemat elamust.

Veel soetati 30 võimlemistrikood. Tantsu lahutamatu osa kostüüm, mis muudab tantsu atraktiivsemaks. Trikood toovad esile tantsija ilusa rühi ja plastilisuse.


Rahastajad: Hiidlaste Koostöökogu läbi LEADER meetme, omafinantseering


 

 

OSALEMINE KOOLITANTS FINAALIS
Projekt leidis aset 19. aprillil 2014

Tt-stuudio I rühm tantsis end 100 parima tantsu hulka ja seega sai õiguse astuda lavale Koolitantsu finaalis Tallinnas Nokia Kontserdimajas tantuga "Peeglike, peeglike..."

Rahastajad: osalejate omaosalus
OSALEMINE KOOLITANTS 2014 PIIRKONDLIKUS VOORUS
Projekt leidis aset 22. märtsil 2014

 

Tt-stuudio pääses festivalil "Koolitants 2014" maakondlikus voorust edasi Pärnu piirkondlikku voori 5 tantsuga, mida esitasid 3 erinevat rühma.Rahastajad: omafinantseering, osalejate omaosalus
 

Projektiga saab tutvuda siin!TANTSUPEO "PUUDUTUS" KOSTÜÜMIDE SOETAMINE
Projekt leidis aset 2014 kevadel
 

Projekti käigus soetati tantsupeoL "Puudutus" osalemiseks vajalikud võimlemiskavade juurde kuuluvad kostüümid, 8 sinist kleiti ja 16 valget etnohõngulist kirivööga kleiti.Rahastajad: Hiiumaa Kultuurkapitali Ekspergrupp, Hiiu Vallavalitsus, omafinantseering
VÄÄRIKATE TANTSUREPERTUAARI ÕPPEPROTSESSI LÄBIVIIMINE
Projekt leidis aset
 

Projekti aluseks sai 2013. aastal Norra seenioritantsukongressi materjalide motiveeritud mahus kasutamise õiguse omandamine. Kärdla väärikate tantsurühm Kohvitantad on läbi viinud neli tantsutöötuba Hiiumaa teistele omaealistele tantsukollektiividele.Rahastajad:
 Hiiumaa Kultuurkapitali Ekspertgrupp, Hiiumaa omavalitsused, omafinantseering


Projektiga saab tutvuda siin! 
OSALEMINE VABARIIKLIKUL KOOLISPORDI LIIDU VÕIMLEMISFESTIVALIL

Projekt leidis aset 28. veebruaril 2014

MTÜ Tantsumajaka esindusena käis Viljandis toimunud Koolispordi Liidu Võimlemisefstivalil Tiina Tantsustuudio kõigi oma 5 põhirühmaga esindades Kärdla Ühisgümnaasiumi. Tulemusena lisanuds Tt-stuudio auhinnakogusee üks laureaaditiitel, mille tõi koju II rühm tantsu "Tüütu putukas"
 

Rahastajad: osalejate omaosalus.

 

Projektiga saab tutvuda siin!TANTSUPEO "PUUDUTUS" REKVISIITIDE SOETAMINE
Projekt leidis aset 2014 kevadel

Projekti käigus soetati tantsupeo "Puudutus" tööprotsessis osalemiseks vajalikud võimlemiskavade juurde kuuluvad rekvisiidid, 24 paari musti tiibu neidude tarvis ja 8 vedikut daamide tarvis

Rahastajad: Hiiumaa Kultuurkapitali Ekspergrupp, Hiiu Vallavalitsus, omafinantseering
TANTSUETENDUS "LUMIVALGEKE JA 7 PÖIALPOISSI"

Projekt leidis aset 29. ja 30. jaanuaril 2014

Projekti käigus toodi lavale pooleteisetunnine tantsuetendus "Lumivalgeke ja 7 pöialpoissi". Etendust tantsiti kokku kolm korda ja selles osales kokku 70 erivanuses tantsijat. Soetati hulgaliselt uusi kostüüme ja loodi uusi tantse.Rahastajad: Kohalik Omaalatus Programm, omafinantseering

Projektiga saab tutvud siin!OSALEMINE PÕLVAS TANTSUKARUSSELLIL
Projekt leidis aset 11. jaanuaril 2014
 


Tt-stuudio I rühma esindas esimesel Tantsukarussellil Hiiumaad. Rahastajad: omafinantseering, osalejate omaosalus

 TT-STUUDIO OSALEMINE TALLINNAS ESTRAADI- JA RAHVASTETANTSUDE FESTIVALIL

Projekt leidis aset 16.-17. novembril 2013Projekti käigus osales Tt-stuudio V ja II rühm Tallinnas vabariiklikul Estraadi- ja Rahvastetantsude festivalil, kus mõlemad esitasid kaks tantsu. Tt-stuudio II rühm pälvis tantsiga "Tüütu putukas" huumori eripreemia ja Tt-stuudio V rühm sai tantsuga "Jäneste pillerpall" IV koha.


Rahastajad: Hiiumaa Kultuurkapitali Ekspertgrupp, osalejate omaosalus 

 

Projektiga saab tutvuda siin!

 

KÄRDLA KALEVIVABRIKUST ALGUSE SAANUD KOGUKONNA-TARKUSE SÄILITAMINE
Projekt leidis aset 2013. aasta septembris-oktoobris


Septembris-oktoobris 2013. aastal osalesid Kohvitantad õpiringi projektis, kus meenutati Kärdla minevikku.

Viimastesse õpiringidesse kaasati KÜG-i algklasside õpilased, kellele jagati noppeid kodulinna ajaloost.

Erinevad juhendajad tutvustasid Kärdla Kalevivabrikuaegseid ajaloolisi isikuid ja selleaegsete inimeste koondportreede iseloomu, käitumist, töövõtteid, kultuurilist tausta, ajastu riidemoodi, vabrikuaegsete kangaste kasutamist kodudes. Eriline koht oli ja on „vabrikutantsu“ uuesti õppimisel.

Õpiringis osalenud väärikate memmede tagasiside on seotud lapsepõlve-aja taaselustamisega. Meenuvad ammu ununenud asjad -inimesed, tegemised, töövõtted....Nii mõnigi meenutus on tänase päeva rikastamiseks üle kantav. Õpiringis osalenud keskealised said täiendada ja värskendada oma ajaloopilti. Kooliõpilastele tuli kauge ajalugu olevikku – siia ja praegu. Tekkisid seosed seljas olevate riiete, vanaema lõngakerade, Vabrikuväljaku mälestusmärgi ja veel paljude ootamatute asjade vahel. Tõdeti, et vabrikul on olnud oluline roll Kärdla linna ja kohaliku kultuurimustri kujunemisel – linnaplaneering, kooliharidusvõrk, laulu-, näitemängu ja pillimuusikahuvi, käsitöö omapära, rahvusvaheline suhtlemiskultuur. Erinevaid põlvkondi ühendavad õpiringid on tulemusrikkad nii vanematele kui noorematele. Oskuslik teadmiste jagamine leiab noortes viljaka pinnase, mis ergutab fantaasiat ja suurelt mõtlemist – vajalikud nii isikliku kui ühiskondliku elu edukaks arenguks.

 RAHVUSVAHELINE SEENIORTANTSUFESTIVAL HIIUMAAL

Projekt leidis aset 12.-13. juuli 2013Projekti raames koguti ja õpiti hiiumaiseid tanse, mis on tähtis oma saare pärandkultuuri säilimisele. Lisaks sellele kogunes Hiiumaale pea 200 tantsumemme, kes ühe toreda tantsufestivali maha pidasid, ise samal ajal õppides ja esinedes. Tutvustati ja tutvuti ka Kärdla ja Hiiumaa kultuuri ja vaatamisväärsustega.

Rahastajad: Hiiumaa Kultuurkapitali Ekspergrupp, KÜSK ja Rahvakultuuri maakondlik toetusfon.

 

Projektiga saab tutvuda siin!
 

 

MAASIKAD JA LIBLIKAD

Projekt toimus 26. mai 2013

Projekti raames toimus Tt-stuudio kevadkontsert "Maasikad ja liblikad", millega  ühtlasi võeti kokku möödunud tantsuaasta. Tantsulaval oli üle 130 tantsija ja saal oli publikys tulvil. Nii tantsijaid kui  külalisi tulid lõbustama suur ja väike Pipi.

Rahastajad: Hiiumaa Kultuurkapitali ekspertgrupp


Projektiga saab tutvuda siin! OSALEMINE RAHVUSVAHELISEL TANTSUFESTIVALIL LEEDUS

Projekt leidis aset 9.-13. mai 2013
 

Tt-stuudio III rühma ja Kärdla Kultuurikeskuse lasterühm osalesid Leedus kahel rahvusvahelisel festivalil "Springriesta 2013", millest üks toimus Alytuses ja teine Mažeikias. Kontservormis festivalid on väha mitmekesise programmiga ja silmaringiavardavad. Lisaks tantsimisele tutvuti veel naaberriikide vaatamisväärsustega nagu Šiauliai ristimägi Leedu ja Gutmain koobas Lätis.
 

Rahastajad: Hiiumaa Kultuurkapitali Ekspertgrupp ja Kärdla Linnavalitsus

 

Projektiga saab tutvuda siin!

 

OSALEMINE RAHVUSVAHELISEL LASTEFESTIVALIL TÜRGIS SAKARYAS

Projekt leidis aset 19.-25. aprill 2013Tt-stuudio I ja II rühm osalsesid Türgis Sakarya linnas rahvusvahelisel lastefestivalil, mis kandis nime "19.-25. April Sakarya IX. International Folk Dance Festival Week of Sovereignty". 23. aprill on Türgis väga tähtis päev - lastepäev, mis on riiklik püha. Sel ajal toimub üle riigi palju pidustusi ja festivale.
 

Rahastajad: Hiiumaa Kultuurkapitali Ekspertgrupp, Hasartmängumaksu Nõukogu ja Kärdla Linnavalitsus

 

Projektiga saab tutvuda siin!

 

OSALEMINE RAHVUSVAHELISEL NOORTEFESTIVALIL RIIAS

Projekt leidis aset 8.-10. märts 2013
 

Tt-stuudio IV rühm osales Riias toimunud rahvusvahelisel noortefestivalil "Travelling festival 2013". See oli ühtlasi ka esimene nii pikk ja väljaspoole kodumaad reis selle rühma jaoks, kust saadi palju uusi kogemusi ja esindati oma kodumaad ja kodusaart.

Rahastajad: Hiiumaa Kultuurkapitali Ekspertgrupp ja Kärdla Linnavalitsus


Projektiga saab tutvuda siin!
 

OSALEMINE VABARIIKLIKUL KOOLISPORDI LIIDU VÕIMLEMISFESTIVALIL

Projekt leidis aset 1.-2. märts 2013MTÜ Tantsumajaka esindusena käis Viljandis toimunud Koolispordi Liidu Võimlemisefstivalil Tiina Tantsustuudio kõigi oma 5 põhirühmaga esindades Kärdla Ühisgümnaasiumi. Tulemusena lisanuds Tt-stuudio auhinnakogusee üks laureaaditiitel.
 

Rahastajad: Kohliku Omaalgatuse Programm ja Hiiumaa Kultuurkapitali ekspertgrupp.

 

Projektiga saab tutvuda siin!
 

LINNAKODANIKU KVALITEETNE HUVITEGEVUS

Projekt teostati 2012. aasta suvel
 

Projekti raames soetati tantsutreeninguteks vajalikku inventaari kvaliteetsema ja mitmekesisema tantsutunni läbiviimiseks, mis varem Kärdlas puudusid. Lisaks soetati veel tehnilisi vahendeid, mis parendavad tantsuõpetajate töötingimusi.
 

Rahastajad: MTÜ Hiiumaa Koostöökogu läbi LEADER meetme

 

Projektiga saab tutvuda siin.
 


OSALEMINE SEENIORTANTSUFESTIVALIL PÕLVAMAAL

Projekt leidis aset 27.-28. juuli 2012
 

Rahastajad: Kohalik Omaalgatus ProgrammProjektiga saab tutvuda siin.
 
KOHVITANTADE OSALEMINE OGRE FESTIVALIL

Projekt leidis aset 12.-14. aprillil 2012
 

Kärdla eakate tantsurühm Kohvitantad käis aprillis külas Lätimaal oma tuttaval tantsukollektiivil Saulel.
 

RahastajadKärdla Linnavalitsus ja Hiiumaa Kultuurkapitali ekspertgrupp.

 

Projektiga saab tutvuda siin.
HIIUMAA TANTSUD KRAKOVIS

Projekt leidis aset 21.-26. märts 2012
 

21. märtsi varahommikul laadis oma kohvrid bussi MTÜ Tantsumajaka esindus koosseisus: Tt-stuudio I ja II rühm (õpetaja Tiina Kaev), III rühma vähendatud koosseis (õpetaja Triin Salin) ja Kärdla Kultuurikeskuse neiduderühm „Hiiu Piigad” (õpetaja Kristiina Vessar), kokku 51 inimest. Algas kuuepäevane sõit, mille sihtkohaks imekaunis Krakov, kus toimus rahvusvaheline laste- ja noortefestival nimega Travellingfestival 2012.
 

RahastajadKärdla Linnavalitsus, MTÜ Hiiumaa Koostöökogu läbi LEADER meetme, Hiiumaa Kultuurkapitali ekspertgrupp, Hasartmängumaksu nõukogu.


Projektiga saab tutvuda siin!VILJANDIS KÜG`I ESINADAMAS

Projekt leidis aset 2.-3. märts 2012


MTÜ Tantsumajaka sindusena käis Viljandis Koolispordiliidu poolt korraldataval vabariiklikul Võimlemisfestivalil Tt-stuudi III ja IV rühm esindamas Kärdla Ühisgümnaasiumi


Rahastajad: Kohliku Omaalgatuse Programm ja Hiiumaa Kultuurkapitali ekspertgrupp.


Projektiga saab tutvuda siin


TALLINNA TANTSUKOGEMUSED HIIUMAALE ehk TUHKATRIINU

Projekt leidis aset 26.-28. jaanuar 2012Tallinna Huvikeskus Kullo tantsuansambel "Sõleke" ja Kärdla Kultuurikeskuse Tiina Tantsustuudio tõid koosöös lavale tantsuetenduse "Tuhkatriinu" Käinas ja Kärdlas.Rahastajad: Kohliku Omaalgatuse Programm ja Hiiumaa Kultuurkapitali ekspertgrupp.Projektiga saab tutvuda siin!


KULTUURSED KOLMAPÄEVAD SOERAS

Soera Talumuuseumis toimusid 2011. aasta juulis ja augustis   "Kultuurseid kolmapäevad". Nende sisustamisel oli oma osa ka MTÜ Tantsumajakal. Vastavalt kokkuleppele aitas MTÜ Tantsumajakas sisustada kõikidel kolmapäevadel õhtul kella 19:00 kuni 20:00 kultuuriminutid, pakkudes mitmekesist Eesti teemalist esinemisprogrammi, mis sisaldas endas tantsunumbreid, laulumänge, Hiiumaa rahvariiete tutvustust, tutvumist Hiiumaa seltsidega jne.

MTÜ Tantsumajaka  egiidi all astusid kontsertprogrammidega üles Tt-stuudio, Kohvitantade, Pühalepa Naistekoja ja rahvatantsukollektiivi Dagö tantsijad.

 

HIIUMAAD JA EESTIT ESINDAMAS RAHVUSVAHELISEL NOORTEFESTIVALIL BIRŠTONAES "SPRING DANCE FIESTA 2011" 


Projekt leidis aset 26.-29.05.2011- Projekti juht Tiina Kaev.


Projektiga saab tutvuda siin!

 MTÜ Tantsumajaka eestvedamisel