MTÜ TANTSUMAJAKAS

Vabaduse 37
92413 Kärdla
Hiiumaa

Tel: 5156996
e-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

9. märtsil toimus Raplas EKSL Võimlemisfestival, millest Tt-stuudio rühmad juba aastaid osa on võtnud ja meie koole esindamas käinud. Nii ka sel aastal võeti sõi võistlusele ette.

Kui juba saarelt välja minnakse, siis on mõtekas ka midagi muud ette võtta. Nii sõitiski Tt-stuudio 50 tantsijat mandrile päev varem. Õhtu veedeti rahvusooperi Estonia, kus vaadati tantsijale kohaselt loomulikult balletti ja etenduseks oli "Uinuv kaunitar".

Peale etendust sõideti Oru külla, kust juba aastaid vajadusel sooja öömaja leidnud oleme. Meie toredaks koostööpartneriks on Oru Põhikool, kes meile alati oma abikäe ulatanud on, kui seda palunud oleme.

9. aprill oli võistluspäev Raplas. Tt-stuudios võisteldi kolmes erinevas vanuseastmes:

Tt-stuudio VI rühm 4.-6. klasside vanuseastmes liikumisrühmade kategoorias tantsuga "Koristuspäev"

Tt-stuudio V rühm 7.-9. klasside vanuseastmes liikumisrühmade kategoorias tantsuga "Ehitame maja", mis pälvis ka eripreemia huvitava rekvisiidi kasutamise eest

Tt-stuudio IV rühm võistles samuti 7.-9. klasside vanuseastmes liikumisrühmade kategoorias tantsuga "Aasaneitsi" ja pälvis eripreemia eesti teema kasutamise eest

Tt-stuudio III rühm võistles 10.-12. klasside vanuseastmes liikumisrühmade kategoorias tantsuga "Ränduri labajalg"

Tantsude autoriks on Tiina Kaev

Peale Võimlemisfestivali jäime põnevusega ootama Koolitantsu tulemusi. 20. märtsil, kui tulemused välja kuulutati, oli rõõm suur, sest "Ränduri labajalg" oli endale koha välja tantsinud Eesti parimate seas. Koolitantsu võistluses esitavad tantsu Tt-stuudio III ja IV rühm üheskoos. 

31. märts on Hiiumaa võimlejate tantsupeo "Minu arm" ülevaatuse päev, mil saab ette näidatud ja ära hinnatud mitmekuine töö. Selleks on selgeks õpitud neli erinevat tantsu/võimlemiskava.  Tt-stuudiost võistleb tantsupeole "Minu arm" pääsemise nimel omavahel 4 koosseisu noori võimlejaid ja naisvõimlemisrühm "Liine".

Tantsupeo protsessis osalemise üheks tingimuseks peale tantsude õppimise on ka vajalike vahendiste kostüümide soetamine. Sellele on oma toetava õla alla pannud Hiiumaa Kultuurkapitali Ekspertgrupp ja Hiiumaa vallavalitsus.

Vaata pilte siit!