MTÜ TANTSUMAJAKAS

Vabaduse 37
92413 Kärdla
Hiiumaa

Tel: 5156996
e-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Tantsumajaka uudised

Tt-stuudio VI ja VII rühm osalesid 22.–24. märtsil 2024 Prahas toimunud rahvusvahelisel festivalil "Spring Tale Praha". Tantsimise kõrvalt jäi aega ka laevasõiduks Vltava jõel ning kuningalossi ja Karli sillaga tutvumiseks. 

Tt-stuudio V rühma jaoks on käesolev hooaeg viimane Tiina Tantsustuudios. Nad on tantsinud alates 3.-dast eluaastast ja nüüd on kätte jõudnud lõpetamise aeg. Noortel oli soov teha koos veel üks viimane reis ja kunkevadel on ees meil lõpuetendus ning gümnaasiumi lõpetamine, siis leidsime, et hea aeg on see ära teha hooaja alguses. Vaadates ringi erinevate festivalide korraldajate poolt pakutu vahel, jäi silma päikseline Kreeka ja kuna kuupäevad sobisid hästi, siis oli otsus langetatud juba eelmise hooaja lõpus, et sellele festivalile me läheme. Nii sai organisatoorne töö käima lükatud, kuni sõit 22. septembri hilisõhtul algust sai. Selles reisis oli koos mitu asja: osalemine rahvusvahelisel tantsu- ja laulufestivalil “Hanioti” Kreekas Haniotis, lõpureis ja väike puhkus, et energiat koguda ees ootavaks lõpuaastaks nii koolis kui stuudios.

2023 veebruari keskel sain naisvõimlemisrühm „Liine” meililisti kirja, kus Tiina (Kaev) küsis Liinede käest, kas nad oleks valmis osalema aprilli lõpus Poolas toimuval festivalil. Sama meilivahendusel sai allakirjutanu ka teada, et minu Liinede grupi seitse naist kaheksast, olid juba trennis põhimõtteliselt sellele väljakutsele JAH öelnud . No kui Sa oled grupi liige, siis Sa oled ju nõus selle otsusega, mille enamus on langetanud.

Teekond XIII noorte tantsupeole „Sillad” algas juba nii ammu tagasi, et ei mäletagi täpselt, millal see „Terepäev” Haapsalus õieti oligi, aga kui veidi oma arhiivis sorida, siis oli see 2021. aasta septembris. Koroonapuhang maailmas oli segi löönud plaanid ja noorte pidu aastavõrra edasi lükatud ehk algselt 2022. aasta suvel toimuma pidanud pidu lükati aastasse 2023. Siit alates algasid ettevalmistused peo jaoks ka õpetajatel, sest rühmad tuli registreerida andmebaasi ja siis repertuaariseminaridel käia. Tiina Tantsistuudiost sai peo karussellile registreeritud 7 koosseisu võimlejaid, kelledest 2 komplekti oli väikesed võimlejad ja 6 suuri võimlejaid. Viimased jaotusid omakorda veel nooremaks ja vanemaks suureks võimlejaks. Kokku hakkas peoks valmistuma 56 suurt ja väikest võimlejat. Esimesed tutvumised akrobaatiliste elementide ja vahenditega tegid tüdrukud juba eelmise hooaja kevadel.

Tiina Tantsustuudio ja Kärdla osavalla kingitus kõigile emadele

Mai kuu on taas kätte jõudnud, mil tähistatakse emadepäeva. Nüüdseks on seegi möödanik. Tiina Tantsustuudio jaoks tähistab mai kuu ka seda, et üks tantsuaasta valmistub taas lõppema ja aeg otsi kokku tõmbama hakata. Pea igal kevadel rõõmustavad Tt-stuudio tantsijad hiidlasi mõne suurema kontserdi või etendusega. Sellel korral oli stuudio kevadkontsert pühendatud aga emadepäevale ja ühtlasi ka Kärdla osavalla ja Tt-stuudio ühine kummardus kõigile emadele. Lavalaudadel astusid üles kõik stuudio põhirühmad ja Kärdla ettevalmistusrühmad. Emmaste ja Viskoosa ettevalmistusrühmad esitavad oma tantsukesi enda turvalistes saalides emadepäeva- ja lõpupidudel.

Käesolev aasta on XIII noorte tantsupeo aasta ja alates septembrist on Tt-stuudio rühmad usinalt tööd teinud, et suvel saaks joosta Kalevi staadionil tantsumurule. Suur pingutus sai premeeritud ja 48 neidu meie tantsuperest osaleb peol võimlejate ridades. Ka neid toredaid kavasid said kontserdikülalised näha. Hommikuste pannkookide ja tee kõrvale miljonitele miksidele vastuseid otsiv väike tüdruk Adeele Reeth ja nendele küsimustele vastuseid andev ema Jaanika lõid mõnusa koduse atmosfääri ja sidusid tantsunumbrid üheks sujuvaks ja loogiliselt kulgevaks tervikuks. Kava koosnes erinevate žanrite tantsunumbritest: lastetantsudest kuni Eesti rahvatantsu aineliste tantsudeni. Esitusele tuli esmakordselt ka kahe tubli noore, Agnes Katariina Seliranna ja Hanna Aasma omalooming, mis on esimene suurem katsetus koreograafia maailmas. Peale lõputants, milleks oli vana hea „Oige ja vasemba”, sõime kõik koos emadepäevale kohaselt kringlit ja jõime kohvilähkritele sobivalt kohvi!

Kontsert oli kõigile tasuta ja korraldajaid, kes toreda tulemuse nimel vaeva nägid, oli seekord mitu: Tiina Tantsustuudio, Kärdla Kultuurikeskus ja MTÜ Tantsumajakas.