MTÜ TANTSUMAJAKAS

Vabaduse 37
92413 Kärdla
Hiiumaa

Tel: 5156996
e-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Tantsumajaka uudised

Seljataha on jäänud kaks keerukat hooaega, mil olude sunnil pidime ära jätma ka tantsuaasta ühe oodatuima ettevõtmise – treeninglaagri. Kui koroona esimesel aastal jäi laager päris ära, siis eelmisel aastal õnnestus see siiski linnalaagri vormis teoks teha, aga laste sõnul pole see ikka „päris”.

Sellel aastal see siis õnnestus taas. Tt-stuudio neli põhirühma laagerdas 17.-19. veebruaril ja sooja ning turvalist laagrikodu pakkus Palade kool. Kahele rühmale oli see lausa nn esimene päris laager ja seega oli elevust palju ja ootuspõnevus suur.

Oli 2019. aasta hilissügis, kui meil avanes põnev võimalus, võtta vastu kutse rahvusvahelisele tantsufestivalile Armeeniasse. Valmistasime elevusega ette võistlusprogrammi, kui kõik toredad plaanid lõi pahupidi koroona epideemia ja elu jäi maailmas justkui seisma. Tillukeste sammudega normaalsuse poole liikudes ei julgenud aasta pärast suuri plaane teha, kuid 2021. aasta sügisel hakkasime taas Armeenia festivaliks valmistuma, et sõita sinna 2022. aasta suvel, kuid nüüd pani oma sõrme vahele sõda ja kõik lennud Jerevani tühistati. Pidime teist korda samade tüdrukutega kurvastama, kuid iga olukord on millekski hea ja nüüd tagasi vaadates mängisid need olukorrad meile, Tt-stuudio V rühmale, kes on stuudio kõige vanem rühm, kätte toimekalt toreda, elamuste- ja tantsurohke novembri.

 

Kevad on saabumas ja Tiina Tantsustuudios on päevad kiireid askeldusi täis. Tantsijad astuvad usinalt iga päev sisse trennisaali uksest, et selgeks saada tantsud ja sooloroolid uue etenduse tarvis, mis jutustab salapärase ja armastatud tegelase, Mary Poppinsi toimetustest ja seiklustest koos Michaeli ja Janega.

 

Tantsuõpetaja Tiina Kaevu stuudio viienda lennu tüdrukute kohta ütleb õpetaja mitu korda, et nad on vaprad. Kolmel aprillikuu päeval näeme neid – Säde-Reete, Linda, Eliisabet, Maribel, Maria ja Liis – viimast korda koos laval, tantsuetenduses “Daam vihmavarjuga” 12 aastaga omandatud oskusi esitlemas.

HARDA ROOSNA

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Tiina Tantsustuudio tantsijad käisid peale kahe aasta pikkust pausi võistlemas ja tõid kohe kaasa laureaaditiitli. “Uhke on olla nii tublide tüdrukute õpetaja!” kommenteeris tantsuõpetaja Tiina Kaev sotsiaalmeedias.

Võimlemisklubi Janika korraldatud festival SlonnyFest 2021 toimus pühapäeval, 19. detsembril Tartus A Le Coq spordihoones. Tt-stuudiot esindasid festivalil kaks rühma. Tt-stuudio V rühm pälvis tantsuga “Tunne mida vajan!” laureaaditiitli ja Tt-stuudio VI rühm tegi tubli esituse tantsuga “Judy”. /Harda Roosna/