MTÜ TANTSUMAJAKAS

Vabaduse 37
92413 Kärdla
Hiiumaa

Tel: 5156996
e-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Tantsumajaka uudised

Teekond XIII noorte tantsupeole „Sillad” algas juba nii ammu tagasi, et ei mäletagi täpselt, millal see „Terepäev” Haapsalus õieti oligi, aga kui veidi oma arhiivis sorida, siis oli see 2021. aasta septembris. Koroonapuhang maailmas oli segi löönud plaanid ja noorte pidu aastavõrra edasi lükatud ehk algselt 2022. aasta suvel toimuma pidanud pidu lükati aastasse 2023. Siit alates algasid ettevalmistused peo jaoks ka õpetajatel, sest rühmad tuli registreerida andmebaasi ja siis repertuaariseminaridel käia. Tiina Tantsistuudiost sai peo karussellile registreeritud 7 koosseisu võimlejaid, kelledest 2 komplekti oli väikesed võimlejad ja 6 suuri võimlejaid. Viimased jaotusid omakorda veel nooremaks ja vanemaks suureks võimlejaks. Kokku hakkas peoks valmistuma 56 suurt ja väikest võimlejat. Esimesed tutvumised akrobaatiliste elementide ja vahenditega tegid tüdrukud juba eelmise hooaja kevadel.

2023 veebruari keskel sain naisvõimlemisrühm „Liine” meililisti kirja, kus Tiina (Kaev) küsis Liinede käest, kas nad oleks valmis osalema aprilli lõpus Poolas toimuval festivalil. Sama meilivahendusel sai allakirjutanu ka teada, et minu Liinede grupi seitse naist kaheksast, olid juba trennis põhimõtteliselt sellele väljakutsele JAH öelnud . No kui Sa oled grupi liige, siis Sa oled ju nõus selle otsusega, mille enamus on langetanud.

Seljataha on jäänud kaks keerukat hooaega, mil olude sunnil pidime ära jätma ka tantsuaasta ühe oodatuima ettevõtmise – treeninglaagri. Kui koroona esimesel aastal jäi laager päris ära, siis eelmisel aastal õnnestus see siiski linnalaagri vormis teoks teha, aga laste sõnul pole see ikka „päris”.

Sellel aastal see siis õnnestus taas. Tt-stuudio neli põhirühma laagerdas 17.-19. veebruaril ja sooja ning turvalist laagrikodu pakkus Palade kool. Kahele rühmale oli see lausa nn esimene päris laager ja seega oli elevust palju ja ootuspõnevus suur.

Tiina Tantsustuudio ja Kärdla osavalla kingitus kõigile emadele

Mai kuu on taas kätte jõudnud, mil tähistatakse emadepäeva. Nüüdseks on seegi möödanik. Tiina Tantsustuudio jaoks tähistab mai kuu ka seda, et üks tantsuaasta valmistub taas lõppema ja aeg otsi kokku tõmbama hakata. Pea igal kevadel rõõmustavad Tt-stuudio tantsijad hiidlasi mõne suurema kontserdi või etendusega. Sellel korral oli stuudio kevadkontsert pühendatud aga emadepäevale ja ühtlasi ka Kärdla osavalla ja Tt-stuudio ühine kummardus kõigile emadele. Lavalaudadel astusid üles kõik stuudio põhirühmad ja Kärdla ettevalmistusrühmad. Emmaste ja Viskoosa ettevalmistusrühmad esitavad oma tantsukesi enda turvalistes saalides emadepäeva- ja lõpupidudel.

Käesolev aasta on XIII noorte tantsupeo aasta ja alates septembrist on Tt-stuudio rühmad usinalt tööd teinud, et suvel saaks joosta Kalevi staadionil tantsumurule. Suur pingutus sai premeeritud ja 48 neidu meie tantsuperest osaleb peol võimlejate ridades. Ka neid toredaid kavasid said kontserdikülalised näha. Hommikuste pannkookide ja tee kõrvale miljonitele miksidele vastuseid otsiv väike tüdruk Adeele Reeth ja nendele küsimustele vastuseid andev ema Jaanika lõid mõnusa koduse atmosfääri ja sidusid tantsunumbrid üheks sujuvaks ja loogiliselt kulgevaks tervikuks. Kava koosnes erinevate žanrite tantsunumbritest: lastetantsudest kuni Eesti rahvatantsu aineliste tantsudeni. Esitusele tuli esmakordselt ka kahe tubli noore, Agnes Katariina Seliranna ja Hanna Aasma omalooming, mis on esimene suurem katsetus koreograafia maailmas. Peale lõputants, milleks oli vana hea „Oige ja vasemba”, sõime kõik koos emadepäevale kohaselt kringlit ja jõime kohvilähkritele sobivalt kohvi!

Kontsert oli kõigile tasuta ja korraldajaid, kes toreda tulemuse nimel vaeva nägid, oli seekord mitu: Tiina Tantsustuudio, Kärdla Kultuurikeskus ja MTÜ Tantsumajakas.

Oli 2019. aasta hilissügis, kui meil avanes põnev võimalus, võtta vastu kutse rahvusvahelisele tantsufestivalile Armeeniasse. Valmistasime elevusega ette võistlusprogrammi, kui kõik toredad plaanid lõi pahupidi koroona epideemia ja elu jäi maailmas justkui seisma. Tillukeste sammudega normaalsuse poole liikudes ei julgenud aasta pärast suuri plaane teha, kuid 2021. aasta sügisel hakkasime taas Armeenia festivaliks valmistuma, et sõita sinna 2022. aasta suvel, kuid nüüd pani oma sõrme vahele sõda ja kõik lennud Jerevani tühistati. Pidime teist korda samade tüdrukutega kurvastama, kuid iga olukord on millekski hea ja nüüd tagasi vaadates mängisid need olukorrad meile, Tt-stuudio V rühmale, kes on stuudio kõige vanem rühm, kätte toimekalt toreda, elamuste- ja tantsurohke novembri.