MTÜ TANTSUMAJAKAS

Vabaduse 37
92413 Kärdla
Hiiumaa

Tel: 5156996
e-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Kevad on saabumas ja Tiina Tantsustuudios on päevad kiireid askeldusi täis. Tantsijad astuvad usinalt iga päev sisse trennisaali uksest, et selgeks saada tantsud ja sooloroolid uue etenduse tarvis, mis jutustab salapärase ja armastatud tegelase, Mary Poppinsi toimetustest ja seiklustest koos Michaeli ja Janega.

Nii nagu kõigile, on möödunud aastad olnud keerulised ka Tt-stuudiole. Kaks aastat tagasi jäi meist mitte olenevatel põhjustel ja meie korduvatest pingutustest hoolimata lavale toomata etendus „Kaotatud kingake”, mis ootab nüüd „riiulil” oma uut aega. Traditsiooniks oli saanud, et Tt-stuudio toob iga kahe aasta tagant lavale uue etenduse, siis nüüd on vahe kasvanud lausa nelja-aastaseks. Kuna Tiina Tantsustuudiol on käesolev kevad taas kord pereheitmise aeg, siis on see suurepärane võimalus viga parandada ja lavale tuua uus etendus, et vääriliselt ja meeldejäävalt teele saata 6 toredat, pühendunud, kohusetundlikku ja kaunist noort neidu.

Nagu eelpool mainitud, räägib seekordne etendus L.P. Traveris loodud tegelasest Mary Poppinsist, kellega koos näete toimetamas tema kahte toredat hoolealust Jane ja Michaeli. Laval rullub lahti tore lugu nende igapäevasest elust, mis on alati põnevaid ootamatusi ja üllatusi täis, sest Mary Poppins on ju nendega. Ja seal, kus on Mary Poppins juhtub alati midagi ootamatut.

Peaosi tantsivad etenduses selleaastased lõpetajad, kes on pühendunud tantsimisele juba palju aastaid. Enamus neist ei mäletagi seda aega, kui nad Tt-stuudios ei tantsinud, sest said selle suure pere liikmeks juba 3-aastaselt. Nende ühiseks nimetajaks on alates I klassist olnud Tt-stuudio IV rühm. Aastate jooksul on olnud palju õnnestumis, mitmeid sõite nii Eestimaal kui väljaspoole kodumaad, võidetud preemiaid ja osaletud toredates projektides. Selgeks on õpitud 41 tantsu ja lisaks nendele veel erinevaid soolorolle ja tantsulisi liikumisi. Lavalaudadel on publikut rõõmustamas käidud juba lausa 151 korral ja nii mõnedki korrad on veel õnneks ees, enne kui nad suurde maailma laiali lendavad.

Etendusele on oma toetava õla alla pannud Kohalik Omaalgatuse Programm.

Lisaks kevadel lõpetavale kuuele tüdrukule on Tt-stuudio V lennu vilistlaste nimekirjas juba ees ootamas kolm tüdrukut, kes peale Kärdla Põhikooli lõpetamist oma haridusteed väljaspool kodusaart jätkasid. Need on Kerli Kivisikk, Reely Volens ja Sandra Känd. Tantsuõpetaja suurimaks rõõmuks on see, kui keegi tema kasvandikest ka stuudiost lahkudes oma tantsuteed jätkab ja seda on teinud Kerli, kes tantsib mustlastantsugrupis Romaškat särtsakat mustlastüdrukut ja on rõõmustanud oma sütitava tantsuga ka oma kodusaare publikut.

2009. aasta oktoobris, kui Tt-stuudio IV rühm põhirühmana tööd alustas, said nad endale noore ja tubli õpetaja Tiiu, kes ise samal ajal õppis veel Kärdla Gümnaasiumi XI klassis ja tantsis Tt-stuudios. Nad leidsid kiiresti ühise keele ja koos toimetati kaks aastat, kuni Tiiu kooli lõpetas ja Tallinnasse kolis. Sellest ajast alates on nad tantsinud minu, Tiina käe all. Nad on pühendunud, rõõmsameelsed, töökad ja kohusetundlikud noored inimesed, kes armastavad tantsida. On olnud suur privileeg olla nende sõbraks ja teekaaslaseks tantsumaailmas. Olen selle üle väga õnnelik ja tänulik, kuid samas veidike kurb nagu iga ema, kes peab oma võsukestel laskma suurde maailma lennata. Ilusat ja kõrget lendu Teile mu Armsad! Tuult tiibadesse!

Tt-stuudio IV rühma tähtsamad saavutused:

LAUREAAT - EKSLi Võimlemisfestivali2010. aastal 4.-6. klasside vanuseastme liikumisrühmade kategoorias tantsuga „Konna elu”. Tantsu autor Tiina Kaev

LAUREAAT - EKSLi Võimlemisfestivali 2018. aastal Raplas 7.-9. klassside vanuseastme liikumisrühmade kategoorias tantsuga „Kääbuste marss”. Tantsu autor Tiina Kaev

NOMINENT – festivalil Koolitants 2019 eesti ja rahvastetantsude kategoorias 10.-12. klasside vanuseastmes koos Tt-stuudio III rühmaga tantsuga „Ränduri labajalg”. Tantsu autor Tiina Kaev

Eripreemiaid Vabariiklikelt festivalidelt ja konkurssidelt: 6

Kontsertreisid on viinud: Lätti, Leetu, Makedooniasse

Osalemine koostööprojektides tantsuansambel „Sõlekesega”: 1

Osalemine tantsupidudel: 2

Osalemine Võimlemispidudel: 1

Osalemine Tt-stuudio suurlavastustes6

 

Tiina Tantsustuudio lõpetajad aastal 2022 ja etenduse „Daam vihmavarjuga” peategelased

Tt-stuudio V lend:

Eliisabet Rehepap – tantsib etenduses Mary Poppinsit

tantsinud stuudio 2007. aastast

Liis Mändmets – tantsib etenduses laste isa ja marmortüdruk Nelusiinet.

Tantsinud stuudios alates 2017. aastast

Linda Jürimäe - tantsib etenduses laste ema ja vana lapsehoidjat proua Andrewd

Tantsinud stuudios alates 2016. aastast

Maria Mäeots - tantsib etenduses Pipargoogi naist ja Kasside kunungannat.

Tantsinud stuudios alates 2007. aastast.

Maribel Tubala - tantsib etenduses peretütar Jane´i.

Tantsinud stuudios alates 2007. aastast.

Säde-Reete Servet - tantsib etenduses perepoeg Michaeli.

Tantsinud stuudios alates 2007. aastast.

Tiina Kaev

Tt-stuudio õpetaja