MTÜ TANTSUMAJAKAS

Vabaduse 37
92413 Kärdla
Hiiumaa

Tel: 5156996
e-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Tt-stuudio VI ja VII rühm osalesid 22.–24. märtsil 2024 Prahas toimunud rahvusvahelisel festivalil "Spring Tale Praha". Tantsimise kõrvalt jäi aega ka laevasõiduks Vltava jõel ning kuningalossi ja Karli sillaga tutvumiseks. 

 

Kevadiselt õitsvas Prahas toimunud festivali raames oli neidudel kaks esinemist. Üks lihavõtteturul ning teine kultuurikeskuses LADVI. Lisaks Eestile olid festivalil osalemas veel tantsijad Ukrainast, Bulgaariast,  Rumeeniast, Serbiast, Gruusiast, Austriast ja Poolast. “Minu süda on väga rahul, sest on suur rõõm maailma avastada koos nii tublide, kohusetundlike ja usaldusväärsete noortega,“ ütles Tiina Tantsustuudio õpetaja Tiina Kaev.

Nädalalõpp oli toimekas, tutvuti kevadise Prahaga ning tantsiti palju. “Olime stuudio rühmadega nende korraldajate festivalil juba kolmandat korda ja on väga kindel tunne minna festivalile, kui tead, et kokkulepped peavad ja isegi kui info ei liigu piisavalt kiiresti, nagu ma harjunud olen, siis tegelikult on kohale jõudes kõik korraldatud ja töötab kui õlitatud,“ rääkis Tiina Kaev. 

Juhendaja lisas, et osaledes rahvusvahelistel festivalidel, on noortel võimalus areneda ja oma teadmisi suurendada väga mitmel erineval suunal – mitte ainult tantsides, vaid ka tutvudes erinevate rahvaste kultuuridega. Saadakse ka keelelist praktikat läbi suhtlemise sama huvialaga tegelevate noortega, mis omakorda annab juurde enesekindlust ja kogemusi. 

Teise kontserdi lõpus oli suur tantsupidu, kus õpiti teiste rahvaste tantse ja kus Tiina Tantsustuudio neidudel oli samuti võimalus õpetada enda tantsu, milleks valiti Kaera-Jaan. “Tundsin, kuidas tantsides olime nagu üks, sest kõik tahtsid seal olla ja tundsid sellest rõõmu, kuigi õhtuks jalad juba valutasid,“ kommenteeris üks Prahas käinud neidudest. “Väga vahva oli pärast näha, kuidas pisike tüdruk seda linnatänaval kepsutas.“

Tiina Tantsustuudio tänab:

Aitäh, Heliivika OÜ (Helen Lees), Hõbekala (Kätlin ja Siim Rätsep), Hiiu Gourme (Ly Johansen), HiiuIhuhooldus (Heli Hahndorf), MTÜ Jääk ja Praak (Helin Juhe), kes te aitasite sisustada kaasa võetud meenekotid oma põnevate ja hiiumaiste toodetega.

Aitäh, ATV Transport ja Oliver Tatar, Hiiumaa Kultuurkapitali Ekspertgrupp toetuse eest, mis oli suureks abiks ja oluline toetus festivalil osalemise paremaks õnnestumiseks.

Eike Meresmaa
Hiiu Leht
2.4.202