MTÜ TANTSUMAJAKAS

Vabaduse 37
92413 Kärdla
Hiiumaa

Tel: 5156996
e-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Projekti aluseks sai 2013. aastal Norra seenioritantsukongressi materjalide motiveeritud mahus kasutamise õiguse omandamine. Kärdla väärikate tantsurühm Kohvitantad on läbi viinud neli tantsutöötuba Hiiumaa teistele omaealistele tantsukollektiividele.


 

Terve rühmaga osales Lauka Päevakeskuse tantsurühm Martad kahes õpitoas, Pühalepa Lustilised ühes, Käina Mixer ühes õpitoas. Õppeprotsessiga liitusid ka Hiiumaa Eesti rahvatantsu naisrühmade õpetajad.
 

Algselt oli plaanitud, et õpitoad on mitmele rühmale korraga, aga praktikas osalesid ainult juhendajad kõikides õpitubades. Ühte järge oli jaksu tantsu õppida poolteist tundi. Tantsurepertuaari laiendamiseks said läbi õpitud kümme uut Euroopast pärit tantsu. Õpituga on ühiselt esinetud juba ka laiemale publikule Hiiu Valla eakate naistepäevapeol Kärdlas, maakonna memme-taadi peol Käinas ja Leisi valla eakate päeval Pärsamal.
 

Tänu väärikate tantsurepertuaari õppeprotsessi läbiviimise käeolevale projektile on värskendatud Hiiumaa tantsurühmade repertuaari. Projekti aitasid rahastada Kultuurkapital, Käina ja Pühalepa vald, Hiiu vald.