MTÜ TANTSUMAJAKAS

Vabaduse 37
92413 Kärdla
Hiiumaa

Tel: 5156996
e-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

7.-9. veebruaril veetsid Tt-stuudio neli vanemat põhirühma nädalavahetuse Emmaste koolis, sest toimus igaaastane treeninglaager. Nagu juba tavaks saanud, siis päevad olid huvitavaid tegemisi täis. Nii sama logelemiseks aega tavaliselt ei ole, nii ka seekord. Kõik laagerdajad said osa kaheksast erinevast töötoast.

Reede õhtu algas vanematel tüdrukutel make-up`i koolitusega Marion Maanase terava silma ja osava käe all. Maarion oli juba eelmisel aastal laagris oma teadmisi jagamas, aga just see oli töötuba, mida tüdrukud sel aastal uuesti soovisid. Kui eelmine kord õpiti tegema lavameiki, siis nüüd keskenduti õhtumeigile.

Noorematel oli aga samal ajal praktiline töötuba esmaabi teemal, mida juhendas Anu Kutser. Pärast mindi aga hoopis Emmaste lasteaeda „Naksitrallid”, kus neid ootas õpetaja Anu Tammearu, kes tüdrukutele nippe ja teadmisi jagas akrobaatika matil.

Päev lõppes meelelahutusõhtuga, mille korraldasid noorematele meie kõige suuremad, Tt-stuudio III rühm. Oli väga põnev õhtu, mis vajas nii kaasamõtlemist kui ka füüsilist jõudu ja vastupidavust. Kõigepealt läks mälumänguks, sest algas Kuldvillak Tt-stuudio teemal. Võitja välja selgitatud, jätkusid rühmade vahelised katsed teemal „Kõige kõige...”. Oli nalja ja naeru, nii et kui aeg oli puhkama minna, siis vaikus saabus majja päris ruttu.

Laupäev, 8. veebruar mahutas endasse füüsilised treeningud Kai Randrüüdilt Eesti Idla seltsist, kes tutvustas Idla võimlemist. Eriliseks tegi selle töötoa see, et osa treeningust viidi läbi elava muusikaga, sest klaveri tagasi istus kontsertmeister meie oma Heli Lindmäe. Tore ja esmane kogemus oli see nii treenerile, klaverisaatjale kui tantsijale. Veel tantsitas tüdrukuid Kristin Pukka-Murula, kes on töötanud erinevate Eesti teatrite juures, olnud koreograaf paljudele suurtele muusikalidele ja telesaadetele ning hetkel töötab ka balletikoolis õpetades seal jazztantsu. Seda stiili oli ta ka meile tutvustama tulnud ning selle läbi ka anda näpunäiteid tantsija näitlejameisterlikkuse ja hingestatuse kohta, kuidas suhestuda publikuga ja anda edasi oma emotsiooni.

Et korraks ka siseruumidest välja saada, oli kõigil ette nähtud tunnike õues disgolfarite seltsis disgolfi põhitõdesid omandades ja mängides. Tagasi toas, ootas veel meisterdamine. Kerli Varrik oli ette valmistanud põnevad näidised lõpptulemused, mida tüdrukud oma kätega tegema hakkasid.

Ja loomulikult ei puudunud ka oma õpetaja tunnid, sest valmistume sellekevadiseks suureks etenduseks muinasjutu „Tuhkatriinu” ainetel, mille esietendus on 1. aprillil.

Tegevusi jagus ka pühapäeva. Peale hommikusööki toimus suur kõikide rühmade koondproov etenduse tarvis. Keskpäeval algas laagri viimane töötuba, milleks oli tantsusaali ettiketi loen, mille viis läbi pikaajaline tantsupedagoog Merle Klandorf. Kahetunnise loengu käigus võeti läbi kõik peamised teemad, mida üks noor daam võiks ettiketist ja viisakatest käitumisreeglitest teada.

Tüdrukute tagasiside laagrile oli igati positiivne, mida näitab ka see, et laagrit oodatakse igal aastal õhinaga. Suuremate seas kerkis lemmiktöötoana esile ülekaalukalt jazztants ja noorematel akrobaatika. Tuleval aastal oodatakse taas põnevaid töötubasid, mis seostuvad erinevate liikumisstiilidega: tantsustiilid, enesekaitse jne.

Pilte saad vaadata siit!