MTÜ TANTSUMAJAKAS

Vabaduse 37
92413 Kärdla
Hiiumaa

Tel: 5156996
e-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Rahvusvaheline Seenioritantsufestival „Hõbedane sõprussild” sai teoks 17.-19.augustil 2015.a.
 

Festivali peakorraldaja oli MTÜ Tantsumajaka alla kuuluv kollektiiv Kohvitantad. Väärikas eas tantsijad alustasid ettevalmistustega juba kevadel. Omavahel tööd jagades lepiti kokku majutus- ja toitlustusettevõtetega. Festivali külalisteks kutsuti maakonna väärikate tantsijate rühmad Mixer, Martad ja Lustilised; kaugemad külalised olid Raplamaalt ja Lätimaalt. Ülemerekülaliste valik oli seotud LSDA -ga. Kohvitantade kollektiiv on Läti Seenioritantsijate Ühingu (LSDA) liige ja festivali läbiviimisel oli Ühing toeks. Kokku osales kolmepäevasel tantsumaratonil ca 200 väärikas eas inimest.Esmaspäeval, pärast Hiiumaale jõudmist, koguneti Kärdlasse Kultuurikeskusesse tantsude õpituppa. Juhendajad Ille Savioja, Laimdota Andersone ja Maret Raus õpetasid nii Eestimaa, Hiiumaa kui ka rahvusvahelisi eakohaseid seltskonnatantse.
 

Teisipäeva ennelõunal tutvusid külalised meie kodusaarega. Anti kontsert Kõpu Rahvamajas. Õhtul koguneti Soera Talumuuseumi õuele, kus avalikul kontserdil tantsiti koos ja eraldi, ka publikuga. Õhtu lõppes hiiumaise toidulaua ümber. Jagati kogemusi ja muljeid. Väärikatel inimestel oli heameel mõista, et ka mandril ja lausa teises riigis tajuvad eakaaslased maailma sarnaselt, mured ja rõõmud on nii ühesugused – ei tunne mere ega riigipiiri.

Kolmandal päeval olid avalikud kontserdid Käinas R.Tobiase majamuuseumi õuel ja Kärdlas Marditrummil.
 

Rahvusvaheline Seenioritantsufestival „Hõbedane sõprussild” andis osalejaile rohkesti positiivset energiat. Kogemus ise organiseerida, otsustada, läbi viia – tõstab eneseväärikust. Heas toonuses eakas inimene, kes saab iseendaga hästi hakkama, on väärtus kogukonnale, kogu riigile.
 

Festivali „Hõbedane sõprussild” peakorraldaja oli MTÜ Tantsumajakas. Festivali läbiviimisele olid kaasatud ka Kärdla kultuurikeskus, OÜ Rannakas, OÜ Pihlamari, MTÜ Soera Talu, SA Hiiumaa Muuseumid, OÜ Näkman SAT, MTÜ Kõpu Piirkonna Arendusselts Valguskiir, OÜ Mainegrupp, MTÜ Pühalepa Naistekoda ja Hiiumaa giidid.

Rahastada aitasid LSDA, Hiiu vald, Kultuurkapitali Hiiumaa Ekspertgrupp, MTÜ Tantsumajaks ja tantsijad ise.