MTÜ TANTSUMAJAKAS

Vabaduse 37
92413 Kärdla
Hiiumaa

Tel: 5156996
e-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Juba viiendat aastat järjest käisid Tt-stuudio rühmad Koolispordiliidu Võimlemisfestivalil  Kärdla Ühisgümnaasiumit esindamas.

Varasematel aastatel on meie esindus suurem olnud, sel aastal otsustasime minna vaid pooleteise rühmaga. Põhjuseks see, et vanemad tantsijad sõidavad juba paari nädala pärast Krakovisse festivalile. 

 

Oleme alati Viljandis ära käinud ühe päevaga, seekord aga otsustasime reisi venitada kahepäevaseks, et ei peaks hommikul nii vara ärkama ja saaks koos mõnusalt aega veeta ning matil magada. Alustasime sõitu 2. märtsi lõuna paiku, bussis Tt-stuudio IV rühm ja III rühma vähendatud koosseis. Õhtul ootas meid Viljandis sooja koduse õhtusöögiga Seikluslik Lastekirjandusmaja, kus me toredalt aega veetsime. Saime tõeliselt maitsva õhtusöögi ja tüdrukud said lahendada töölehti ning meisterdada lainelist joonlauda. Tegevust jagus mitmeks tunniks.

Ööbsime Vijandi Noortekeskuses, kes meid lahket võõrustas ja meie kätte oma maja alumise korruse usaldas. Laotasime oma matid ja magamiskotid tantsusaali põrandale ja algas õhtune trenn. Tore meelelahutus ja tõsine töö ikka käsikäes. Kes ei pidanud parasjagu õpetaja õpetussõnu kuulama, mängis Twisterit või toimetas hoopis millegi muu kallal.

Hommik algas varakult. Kuigi õhtul oli kokku lepitud, et ärkame kell kaheksa, laulis 18 tüdrukut juba kell 6:40 õpetaja Tiina madratsi ees sünnipäevalaulu. Ühelt õigelt sünnipäevapeolt ei puudu kunagi tort, nii ka seekord. Ümber suure ümmarguse laua sai igaüks peale hommikusööki maitsva tüki torti.

Festival algas kell 12:00 piduliku avadefileega. Selleks ajaks olid juba proovid tehtud ja kõik üles rivistatud esinemiskostüümides. Tüdrukud tegid tublid esitused. Konkurente oli palju ja neid oli väga tugevaid. III rühmal tuli esitusele tutt-uus tants "Lumi", mida kodusaare publik polegi veel näinud. Tantsu autor Triin Salin. IV rühm esitas Helena-Mariana Reimanni tantsu "Hiired" etendusest "Tuhkatriinu".

Peale festivali lõpetamist alustasime kohe sõitu sadama poole, et õhtuks koju saada. Õnnelikult ja elmaustest tulvil väljusime autosid täis Pritsumaja parklas bussist, et koju oma sooja voodisse magama minna.

Projekti "Osalemine vabariiklikul Koolispordiliidu Võimlemisfestivalil Viljandis" ehk reisi teostumst toetas Kohaliku Omaalgatuse Programm

Reisiblogi saab lugeda siit!

Pilte saab vaadata siit!