MTÜ TANTSUMAJAKAS

Vabaduse 37
92413 Kärdla
Hiiumaa

Tel: 5156996
e-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

2012.a. juulikuu viimane nädalavahetus möödus Kohvitantadel Põlvamaa külastamise tähe all. Vastuvõtja ja korraldaja rollis olid Põlvamaa tantsurühmad "Sügiskuld" ja  "Päripidi".Osalejaid oli Põlvamaalt, Tartumaalt, Lätimaalt ja Hiiumaalt.


Tantsukollektiivide väikesel festivalil näidati oma tantsuoskust, õpiti ja õpetati  üksteisele erinevaid tantse, arutleti koos eakaaslastega tantsuliikumisega kaasnevaid rõõme ja murekohti. Järgmisel päeval saadi kokku Mooste mõisas toimuval lina- ja käsitöölaada  kultuuriprogrammi raames. Väga kuuma suvepäeva  tõttu sai iga esineja oma kontsertprogrammi esitada 2x10 minuti jooksul.

Korraldajate  poolt oli esinejatele suurepärane ekskursioon Mooste mõisakompleksi kuuluvates hoonetes.Vastuvõtjad hoolitsesid  Kohvitantade öömaja eest, rääkides välja soodushinnaga ööbimise tõeliselt uhkes Cantervilla mõisas.

Kodusaarelt välja sõitvad hiidlased külastavad alati ka teele jäävaid huviväärsusi. Sedakord said üle vaadatud Imaveres paiknev Piimandusmuuseum, Tartu uus raudteejaama hoone, Põlvamaal Taevaskoda, Maanteemuuseum ja Pokumaa.

Reisi toetas Kohaliku Omaalgatuse Programm.