MTÜ TANTSUMAJAKAS

Vabaduse 37
92413 Kärdla
Hiiumaa

Tel: 5156996
e-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Kärdla eakate tantsurühm Kohvitantad käis 12.-14. aprillil 2012 Lätimaal külas oma tuttaval tantsntsukollektiivil Saule.
Esimesel päeval külastati Riia linna Jugendstiili linnaosa ja Jugendstiili kortermuuseumi, kus anti ka meeleolukas kontsert, tutvustamaks Eestimaa ja Hiiumaa tantse samast ajastust, ehk XX saj.


20-ndatest aastatest. Järgmisel päeval osaleti Jurmalas Läti seeniortantsijate aastakonverentsi kontsertprogrammis. Konverentsi aukülaliselt, Lätimaa Grand Old Man Uldis Žagata'lt saadi positiivne tunnustus meie esinemisoskusele, mis kohalike sõnul oli väga suur au.


Õhtul toimus samas sõpruskohtumine kohalike tantsurühmadega. Õpetati teistele ja õpiti ise. Kohvitantade repertuaar suurenes viie huvitava tantsu võrra.


Kolmandal päeval suunduti Ogresse, kus toimus suurejooneline Läti igakevadine seeniortantsijate sinilillefestival. Kohal oli ligi 300 seeniortantsijat, kellest päris mitmeid olime kohanud ka varasematel ühispidudel. Külalised Eestist muutsid festivali rahvusvaheliseks.


Suurürituse korralduslikust poolest oli kõrva taha panna nii mõndagi. Kohtudes omaealistega väljaspool kodumaa piiri, on hea meel tajuda, et muusikalist liikumist harrastavad eakad suudavad näha elu positiivselt sõltumata riigi piirist või valitsevast poliitilisest võimust.Projekti teostumisele aitasid kaasa Kultuurkapitali Hiiumaa ekspertgrupp ja Kärdla Linnavalitsus