MTÜ TANTSUMAJAKAS

Vabaduse 37
92413 Kärdla
Hiiumaa

Tel: 5156996
e-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

22. mail kell 14:00 algas Kärdla Kultuurikeskuses Tiina Tantsustuudio traditsiooniline kevadkontsert, mis kandis nime „Ükskord me kasvame suureks...”. Kontserdi pealkiri sai valitud selline just sellepärast, et suureks olid kasvanud väikesed tüdrukud, kes 9 ja 10 aastat tagasi olles II ja III klassi õpilased, õpetaja Tiina käe all esimesed tantsusammud tegid. Nüüd oli neil aeg pesast välja lennata.

Kontsert oli mitmes mõttes eriline.

Esmalt selle pärast, et kevadkontsert „Ükskord me kasvame suureks...” on Tt-stuudio kümnes kevadkontsert.

Teisalt sellepärast, et laval olid esimest korda ka Emmaste ettevalmisturühma lapsed, kes tantsusamme hakkasid seadma kaheaastaselt. Täna lõpetasid nad juba lasteaia, et sügisel koolipoole sammuma hakata.

Ja lõpuks kõige tähtsam. Viis aastat tagasi lõpetas Tt-stuudio I lend, aastad on läinud linnutiivul ja täna on kätte jõudnud aeg saata teele Tiina Tantsustuudio II lend.
Kontsert oli kolmeosaline ja lavale astusid nii väikesed kui suured tantsijad.

Esimeses osas astusid lavale peamiselt pisikesed tantsujalad ehk ettevalmistusrühmad nii Kärdlast kui Emmastest. Lisaks lustakatele lastetantsudele sai näha ka eestiteemalisi tantse, mis kogu kontserdile meeleoluka avalöögi andsid.

 

Kontserdi II osa oli mitmekesisem ja estraadilikum, kus publiku ette toodi väga erineva žanri ja karakteriga tantsunumbrid põhirühmade esituses. Kuni II osa viimaste tantsudeni olid kõik tantsud loodud Tiina Kaevu poolt, siis nüüd tehti väike rännak tulevikku. Suvel ootas stuudio põhirühmasid ees sõit Tallinna, kus toimus suur Eestimaa Võimlemispidu „Hingelind”. Just selle peo repertuaarist olid kolm viimast tantsu: „Hingepuhtuselaegas” (autor Marju Asarov), „Seiklustelaegas” (autor Nele Varendi) ja „Krutsiktelaegas” (autor Andre Laine).

 

Kontserdi III osa oli aga ainult lõpetajate päralt ja algas sõnadega:

„Oleme jõudnud tänase päeva tähtsündmuse juurde, milleks on Tt-stuudio II rühma tantsude demonstratsioon!

Demonstratsiooni käigus näete ülevaadet II lennu parematest paladest läbi 10 aasta.

 

Kümne aaste jooksul on rühmal olnud 159 esinemist ja selgeks on õpitud 31 autoriloomingulist tantsu.

Eripreemiaid on saadud 4 ja laureaaditiitleid 3.

Välisreise on olnud 3 ja ees ootab neljas suur pidu Tallinnas.”

 

Nii hakkas publiku ees lahti rulluma II lennu tantsuline ajalugu, alates kõige esimesest tantsust kuni tänapäeva välja. Tutvustava teksti saatel esitleti originaalkostüümi, misjärel tantsiti väike lõiguke räägitud tantsust. Kibekiired kostüümivahetused, humoorikad tekstid ja mitmekesine koreograafia moodustasid ühtse terviku, andes publikule suurepärase ja põhjaliku ülevaate Tt-stuudio II rühma 10 aasta elust ja saavutustest.

 

Kontserdi sidus vahetekstidega tervikuks Arno Kuusk.

 

Tt-stuudio II lennu lõpetajad:

Angeelika Koit

Helen Kivi

Helen Rand

Inger-Liis Heinsoo

Krislin Kivistik

Maarja Pertel

Marleen Rehepap

Teele Tammsaar

Pilte saab vaadata siit