MTÜ TANTSUMAJAKAS

Vabaduse 37
92413 Kärdla
Hiiumaa

Tel: 5156996
e-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Uus tantsuaasta on hooga pihta hakkamas. Sel sügisel on põhjust rõõmustada nii õpetajatel kui ka õpilastel. Tänu MTÜ Hiidlaste Koostöökogu Euroopa Liidu Leader programmile on nüüdsest üle pikkade aastate tantsijal võimalik vaadata ennast peeglist ja treenida oma keha stangede ääres.Huvitegevusel on elukeskkonna kujundamisel suur roll. Läbi meeldiva huvitegevus heades tingimustes suureneb harrastaja rahulolu, mis omakorda tõstab Hiiumaal ja Kärdlas elamise kvaliteeti. Jah, tantsuga on Kärdlas tegeletud aastaid ja tegeletakse aktiivselt ka praegu. Tantsivad nii lapsed kui täiskasvanud. Tantsustiilide valik on piisavalt suur, et igaüks endale midagi meelepärast leiaks. Polekski ju nagu millegi üle kurta, kuid siiski...Peamiselt treenivad Kärdlas tegutsevad tantsurühmad Kärdla Kultuurikeskuse ruumides. Kui täpsem olla, siis lausa kontsertsaalis, mis on igati korralik ja suur, aga paraku puudunud täielikult tantsutunniks vajalik inventar – peeglid ja stanged.Linnakodanikule tantsutunnist positiivse elamuse saamiseks, tantsuoskuse tõstmiseks, kohaliku elukeskkonna väärtustamiseks ja maakonna konkurentsivõime suurendamiseks on hästi sisustatud tantsusaal hädavajalik.Peeglid on tantsija jaoks tähtsad, et ta saaks ise oma kehahoidu näha ja seda reguleerida. Hea rüht ja kehahoid saavutatakse aga läbi kehakooli, milleks on hädavajalikud stanged. Siiani olid tantsijate peegliks ainult õpetaja silmad, mis tagasisidet andsid, stangedeks aga aknalauad või toolide seljatoed.MTÜ Tantsumajakas otsustas kasutada võimalust ja kirjutada projekt Euroopa Liidu Leader programmi, mille eesmärgiks oli luua Kärdlas paremad tingimused vabaaja veetmiseks, huvitegevuseks ja kultuuritegevuseks. Parandada tantsuõpetaja/treeneri töötingimusi, hoides seeläbi tema tervist ja parandada töö kvaliteeti.Projekt sai positiivse hinnangu ja nii soetatigi selle raames 6 meetrit peegelseina ja 16 meetrit stangesid, mis telliti Tallinnast.
 

Kuna Kultuurikeskuse kontsertsaali, kus tunnid peamiselt toimuvad, pole võimalik sellist inventaari statsionaarselt paigutada on kõik tellitud inventar teisaldatav. Et kõik tervelt ja turvaliselt Hiiumaale jõuaksid, ulatas oma abikäe OÜ Hiiu Autotrans.Lisaks sellele soetati veel tehnilisi vahendeid nagu õppematerjalide vaatamiseks televiisor ja DVD-mängija, videostatiiv kvaliteetsema õppematerjali salvetsamiseks ja arhiveerimiseks ning peamikrofoni komplekt õpetaja töö lihtsutamiseks. Siiani kõik need võimalused ja tehnilised vahendid puudusid.Nii siis ongi nüüd tänu õnnestunud projektile võimalik lõpuks ka Kärdlas tantsustunnis küsida: „Peeglike peeglike seina peal...“