MTÜ TANTSUMAJAKAS

Vabaduse 37
92413 Kärdla
Hiiumaa

Tel: 5156996
e-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Aasta algas kohe võistlusega, 24. jaanuaril toimus Käina Huvi- ja Kultuurikeskuses Koolitantsu festivali maakondlik voor. Kui eelmisel aastal pidime sõitma Haapsallu, et festivalil osaleda, siis sellel aastal rõõmustasime taas, sest festival tuli jälle Hiiumaa

Tt-stuudio kõik kuus põhirühma olid juba sügisest võistluseks ettevalmistusi teinud, õppinud uusi tantse ja silunud juba varem õpituid. Eriti elevil olid nooremad tantsijad, kellel võistluskogemusi veel vähe või siis sootuks esmakordne. Kokku esitasid meie rühmad 12 tantsu, millest esmaettekandeid viis. Kui tavaliselt on kogu repertuaar, mis me võistlustele registreerime on minu, Tiina Kaev`u autorilooming, siis möödunud sügisel toimunud toreda koostöö tulemusena, lavastas Tt-stuudio V rühmale tantsu mustlastantsu ainetel Viiri Martin. Viiri ise harrastab ja õpetab idamaiseid tantse tantsutrupis „Sukar”, kuid eriti südamelähedane on talle mustlastants. Nii sündiski tants „Mustalsneid”, kus on kasutatud mitmeid mustlastantsule omased tantsusamme ja liikumisi, kuid veidi teises võtmes. “Mustlasneid” tegi Koolitantsu festivalil oma debüüdi nagu ka Viiri oma debüüdi koreograafina.

Tore oli see, et üle mitme aasta ei olnud me Hiiumaal ainukesed osalejad. Käina Huvi- ja Kultuurikeskusest osales festivalil ka neli rühma, keda juhendavad õpetaja Helgi Taelma ja õpetaja Maigi Taelma. Kokku oli meeleolukal kontserdil 17 tantsunumbrit.

Peale kontserti kuulutati välja eripreemiad ja publikulemmikud. Tt-stuudiol oli rõõmustamiseks põhjust palju:

  • Eripreemia särava esituse eest Tt-stuudio VIII rühmale tantsuga „Rõõm südames”

  • Eripreemia põneva ja läbitunnetatud koreograafia eest Tt-stuudio V rühmale tantsuga „Ussipesa”. Tantsu autor Tiina Kaev

  • Tt-stuudio IV rühm tõi festivali Koolitants 2020 maakondlikus voorus (24.2.2020) eripreemia siira emotsiooni eest tantsuga "Igatsus", autor Tiina Kaev

  • Publiku lemmikuteks valiti Tt-stuudio VI rühm tantsuga „Elu on muusika” (tantsu autor Tiina Kaev) ja Tt-stuudio VII rühm tantsuga „Tantsukingad” (tantsu autor Tiina Kaev)

20. veebruaril jõudis kätte kaua oodatud päev, mil teatati žürii poolt väljavalitud tantsud, kes pääsevad järgmisesse vooru ehk piirkondlikku vooru. Vaat-kus-lops..., nimekirja lugedes ei suutnud kohe silmi uskudagi. 7. märtsil Haapsallu sõidab 7 tantsu Tt-stuudiost.


Pilte vaata siit!