MTÜ TANTSUMAJAKAS

Vabaduse 37
92413 Kärdla
Hiiumaa

Tel: 5156996
e-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Kevadel 2013.aastal hakkasid tantsurühma Kohvitantad liikmed õppima tantse hiljuti leitud ajalooliste tantsukirjelduste järgi. Kirjeldused on üles tähendatud Hiiumaalt XX sajandi algusest.
Kuna hiiumaine tantsupärand ei ole väga rikkalik, siis oli eesmärgiks õppida ise ja jagada õpitut ka oma sõpruskollektiividega.

Sellest mõttest tulenevalt saigi teoks Hiiumaa rahvusvaheline seenioritantsufestival 12.-13.juulil 2013. aastal.

 

Esimesel õhtul õpiti koos hiiumaiseid tantse ühises tantsutöötoas. Lisaks õpetasid mõned külalised enda lemmiktantse. Õpetajateks olid Helgi Taelma, Kristiina Vessar,Ille Savioja, Kristiina Vessar, Anne Keerd ja Maria Drenhan.
 

Laupäeval said kõik külaliskollektiivid esineda oma kontsertprogrammiga Hiiumaa käsitöö- ja omatoodangulaadal. Lisaks korraldati kõigile Hiiumaa muuseumi ja Kärdla linnaekskursioon. Hiiumaa ekskursiooni korraldamisel osalesid lisaks Kohvitantsade rühma liikmetele ka teiste Hiiumaa eakate tantsurühmade liikmed.


Laupäeva õhtul koguneti Soera talumuuseumisse, kus kõik tantsisid ühiselt eelmisel õhtul tantsutöötoas õpitud tantse. Suur tantsusimman oli äärmiselt elav ja rõõmurohke.
 

Kokku osales projekti - koos väärikatega oma saare tantsupärandi kogumine ja jagamine rahvusvahelisel seeniortantsufestivalil Hiiumaal - teostamisel 13 Kohvitantsade tantsijat, kes lisaks tantsuõppele tegelesid külaliste majutuse otsimise, toitlustuse kokkuleppimise ja ekskursioonide korraldamisega. Ka teised kolm Hiiumaa eakate tantsurühma, kokku ligi 40 tantsumemme olid tegevuses külaliste majutuse ja ekskursioonide korraldamisega. Koos Hiiumaale jõudnude 138 külalisega saadi osa hiiumaise tantsupärandi õppeprotsessist. Külalistele tutvustati Kärdla ja Hiiumaa ajalugu ja vaatamisväärsusi, lasti osa saada pärandiaastale sobiliku Hiiumaa käsitöö- ja omatoodangulaada melust.


Koos väärikatega oma saare tantsupärandi kogumist ja jagamist rahvusvahelisel seeniortantsufestivalil Hiiumaal viisid Kohvitantad läbi MTÜ Tantsumajaka ja Kärdla Kultuurikeksuse toel. Rahaliselt toetasid veel Kultuurkapital, KÜSK ja Rahvakultuuri maakondlik toetusfond.