MTÜ TANTSUMAJAKAS

Vabaduse 37
92413 Kärdla
Hiiumaa

Tel: 5156996
e-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Kui tantsustuudio tavaline töörütm jõulute ajal on trennide vahele pikitud esinemised, et kontserdikülastajatele ja pidulistele rõõmu pakkuda, siis sel aastal tähistas Tt-stuudio jõule sootuks teisiti, kui varasematel aastatel.

Selle asemel, et kostüümid selga tõmmata ja teistele silmailu pakkuda, jätsime esinemisriided kappi rippuma ja tõmbasime selga hoopis piduriided ning trallisime ise.

14. detsembril toimus Kärdla kultuurikeskuses jõulupidu Tt-stuudio kõige väikesematele tantsijatetele ehk ettevalmistusrühmadele ja Tt-stuudio VI rühmale. Peost said osa ka kõikide tantsijate kõige lähedasemad ehk pered. Lisaks oma lastele olid meile külla tulnud ka Hiiu valla kultuuri ja vaba aja keskuse laste tantsurühm koos oma õpetaja Jaanikaga.

Pidu sai just lahti löödud, kui uksest astusid veel ühed vahvad külalised. Need oli Naksitrallid, kes olid oma auto Kärdlasse remonti toonud ja otsustasid meie peole sisse astuda. Naksitrallid vedasid kohale lausa kuusepuu, mis koos lastega algatuseks ära ehiti. Lustakas meeleolus läks pidu edasi. Siiski ei saanud me mööda väikesest esinemisest, sest pisikesed tantsusõbrad tahtsid ju ometi emmedele-issidele näidata, mida nad õppinud on. Nii sai ette kantud kaheksa toredat tantsukest, millede vahele fotograaf kõik rühmad ilusti pildile jäädvustas.

Esinemise ring tehtud, läks lahtri mängutrall. Naksitrallid oli lisaks kuusele kaasa võtnud ka vahvaid mänge, millest said osa kõik lapsed ja emad-isad ka. Löödi lahti lauluhääled ja tantsiti, kuni järsku keegi aknale koputas.

Oh seda tohuvapohu, mis nüüd lahti läks, kui nähti, et see on Jõuluvana, kes seal vastu akent koputab. Viimasel oli päris tegu aknast sisse ronimisega ja aknalaualt alla hüppamisega, sest lapsed oli nii tihedalt ummistanud igasugu pääsu põrandale. Lõpuks õnnestus siiski taat tuppa saada . Säravad silmapaarid jälgisid iga ta liigutust ja ootasid elevusega, mis Jõulutaadil kotis peidus. Selleks, et oma kingitus kätte saada, oli igal rühmal varuks veel üks tantsuke.

Kingid käes, hakkas ka pidu otsa saama. Veel üks suur ühispilt koos Naksitrallidega kuuse all ja oligi aeg vahvale jõulutrallile joon alla tõmmata.

19. detsembril oli aga pidu suurematele tantsijatele, kes olid saanud vaid kutse jõulupeole ja teadmise, et võivad tulla pidukleidis. Üllatusena ootasid neid ees kaetud lauad, mille olid rikkalikult aidanud katta tüdrukute enda vanemad ja kolm tundi meelelahutuslikku programmi, mida vedas Janno Elmi. Lisaks toredatele seltskonnamängudele astus lavale Idamaise tantsu trupp „Sukar”, kes soojade aplauside ja hõigetega vastu võeti.

Ootusärevust oli veidi ka tunda, kuna kutsel oli seisnud, et tuleb moodustada sõpruskonnad ja valmistada ette üks etteaste Jõuluvanale. Ja lõpuks sealt ta tuligi. Sõitis jalgrattal otse saali, suusad ratta külge seotud ja kott seljas. Kui siiani oli tüdrukutel olnud võimalus õhtut nautida oma toolilt laua äärest, siis nüüd tuli korraks ennast kokku võtta ja oma paki kättesaamiseks Jõuluvanale miskit toredat esitada. Kes oli valinud esitamiseks laulu, kes oli välja valinud luuletuse, kes selle ise kirjutanud ning nagu tantsurahvale kohane, ei puudunud ka tantsud. Lusti ja rõõmu oli küllaga!

Kui Jõuluvana lahkunud, jäi aega veel mõneks hasarti tekitavaks mänguks ja oligi kolm tundi lennates läinud ning aeg koju minna!

Aitäh kõigile, kes aitasid nendel toredatel jõulupidudel teoks saada: Hiiu Valla Kultuuri- ja Vaba Aja Keskus, Jaan Kallismaa, Janno Elmi, Idamaise tantsu trupp „Sukar” ja head lapsevanemad.


Pilte  väikeste jõulupeost vaata siit ja suurte jõulupeost siit!