MTÜ TANTSUMAJAKAS

Vabaduse 37
92413 Kärdla
Hiiumaa

Tel: 5156996
e-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Kevadest sai märkamatult suvi, suvest sügis, sügisest talv ja kätte jõudsi uus kevad, mil leidsin arvutinurgast artikli, mis millegipärast veel avaldamata. Siinkohal postitan selle väikese hilinemisega ikkagi kodulehele!


Taas kord on üks ring täis saanud ja Tiina Tantsustuudiol seljataha jäänud järjekordne tantsuaasta, mis oli juba üheksas. Oli pingeline ja elamusterohke aasta, oli palju toredaid sündmusi ja saavutusi, mida mälestusteraamatusse kirja panna!

Kui stuudio talve tegemised (tantsuetendus ”Lumivalgeke ja 7 pöialpossi” ja laureaaditiitel Võimlemisfestivalilt) on ajaleheveergudel kajastamist leidnud, siis kevad oli nii toimekas, et kirjatükkideks pole mahti leidnudki. Nüüd on aeg kokkuvõtteid teha!

Sellel suvel toimub Tallinna suur laulu- ja tantsupidu, kuhu ka Tt-stuudio rühmad tantsima minna soovisid. Nii alustati veebruaris kibekiiret ja vaeva nõudvat ettevalmistust ülevaatuseks, et karmist konkurentsis läbi lüüa ja ennast eesti paremikku tantsida. Võistlustulle astus 3 koosseisu neidusid ja 1 koosseis naisi. Kahe kuuga tehti nelja kuu jagu tunde, mille tulemusena sooritati tugev ülevaatus. Otsust oodati kannatlikult üle kuu. Oli põhjust rõõmustada ja ka kurvastada. Peole pääses kaks koosseisu neidusid (Tt-stuudio II rühm (8 tüdrukut) ja Tt-stuudio VI rühm, mis on koondrühm I ja II rühma tüdrukutest) ja daamid ehk naisvõimlemisrühm „Liine”.

Samaaegselt tantsupeo ettevalmistustega tuli tegeleda ka Koolitantsuga, kuna Tt-stuudio I rühm oli tantsinud ennast juba teist aastat järjest Koolitantsu finaali. Seekord tantsuga „Peeglike peeglike...” . 19. aprillil Tallinnas Nokia Kontserdimajas toimunud finaalist tuldi koju positiivsete elamustega. Kuigi tiitlit kaasa ei toodud, oli tunne hea ja jäime oma esitusega rahule.

Selle hooaja ainuke välisreis viis Tt-stuudio III ja IV rühma Leetu rahvusvahelisele tantsufestivalile „Springfiesta 2014”, mis toimus 16. aprillil Birštonases. Tt-stuudio rühmad on samal festivalil ka eelnevatel aastatel osalenud ja nagu traditsiooniks juba saanud, olime ainukesed, kes festivali rahvusvaheliseks muutsid. Kokku osales festivalil 24 gruppi vanuses 5-18 aastat. Iga grupp sai esitada 2 tantsu, mille koondarvestuses anti välja eripreemiad. Nii Tt-stuudio III kui ka IV rühmal oli põhjust rõõmustada, sest mõlemaid autasustati karika ja eripreemiaga.

Tantsud tantsitud võtsime ette kõrvalepõike rannikule ja külastasime Klaipeda delfinaariumi ning Nida liivadüüne. See oli imeilus ja tore päev. Muljed olid ülevoolavad ja jäävad kauaks meelde. Mööda ei saanud sõita ka Rundale lossist, kus peatusime, et imetleda selle lossi ilu ja võlu.

Kokku kestis reis viis päeva. Viimaseks õhtuks oli märgata väikest väsimust, aga virinat selle üle kuulda ei olnud. Silmad särasid endiselt ja bussis valitses rõõmus meeleolu. Oli mõnus reis toredate tüdrukutega.

Tagasi jõudes ootas ees veel tervet aastat kokku võttev Tt-stuudio traditsiooniline kevadkontsert. Seekord kandis see nime „Üks päev päikest...”. 28. mai õhtul täitus Kärdla kultuurikeskus kirevates kostüümides tantsijatega. Neid oli kokku 129, kes kõik kolmeosalises kontserdil lavale astusid. Õhtut oli juhtima tulnud Kärdla Nukuteatris elav Rott Renate, kes lastel silmad oma lustaka olemisega särama lõi. Kontserdi I osa pealkirjaga „Ükskord ammu-ammu” koosnes Eesti rahvatantsu sugemetega tantsudest. Programm koosnes erinevate autorite loomingust ja tantse esitasid Tt-stuudio kõige vanemad I ja II rühma tantsijad.

Kontserdi II osa kandis nime „Väikese lapse maailm...”. Siin tulid lavale publikut rõõmustama kõige väiksemad tantsusõbrad ehk ettevalmistusrühmad, kes oma vahetu sära ja asjalikkusega kõigi südametesse pugesid.

III osa „Ükskord me kasvame suureks...” koosnes erineva iseloomuga estraaditantsudest, mida

esitasid Tt-stuudio põhirühmad. Suurem osa tantsudest oli Tiina Kaevu autorilooming, kuid sai näha ka käesoleval suvel toimuva tantsupeo repertuaaris olevaid tantse.

Naisvõimlemisrühm „Liine” vähendatud koosseis osales 5.-9. juunil Soomes Seinäjokis TUL-i 95 pidustustel, kus oldi üks osa Eesti esindusest. Suurel võimlemispeol tehti juba ära katsetus ees ootavaks tantsupeoks, sest Eesti võimlejad olid just tantsupeo kavasse kuuluvate võimlemiskavadega peole külalisteks kutsutud. Tore elamus oli see, et kui meie pakkisime oma kohvrid kokku ikka nii nagu tantsupeole minnes, olles varustatud igasuguse ilma jaoks, siis kohale jõudes ootas meid eed üllatus – kogu pidu toimus sisestaadionil ja paljajalu. See oli huvitav kogemus.

Kui nooremad rühmad said peale kevadkontserti puhkusele minna, siis suurematel jätkub tööd veel siiani, sest ees ootavad mõned esinemised ja loomulikult tantsupidu.