MTÜ TANTSUMAJAKAS

Vabaduse 37
92413 Kärdla
Hiiumaa

Tel: 5156996
e-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Eakate tantsurühm Kohvitantad sai Põlvamaalt kutse võtta osa seenioritantsufestivalist „Tants meid ühendab“. Festival toimus 10.-11. augustil 2013.a.

 

Alustasime laupäeval, 10.augustil ühisprooviga Kanepis, mis päädis avaliku kontserdiga kohalikul kirikuplatsil.

Pühapäevane päev kulges vaatamata tibutavale vihmale Põlvas Intsikurmu laval.

Osalesid üks seenioritantsurühm Soomest ja üks Leedust, Lätimaalt oli kaks rühma, Tallinnast ja Harjumaalt kokku seitse kollektiivi, Hiiumaalt ja Raplast kummastki üks seltskond, Võrumaalt kolm ja Põlvamaalt viis tantsukollektiivi. Iga rühm sai esitada kümneminutilise individuaalkava, mis vaheldusid ühistantsudega.


Hiiumaa Kohvitantad esitasid vaatajatele Hiiumaalt üles kirjutatud kirjelduste kohaselt seltskonnatantsud Merepidu ning Pühalepa padespan, lisaks Stadilpolka ja Kuku sa, kägu. Hiiumaa esinemine oli isikupärane ja sai hulgaliselt positiivset tagasisidet.
 

Osalemine sellistel sündmustel rikastab ja mitmekesistab eakate igapäeva-elu. Üle kahesaja omaealise sama huviala harrastajaga kokku saamine annab jõudu ja positiivset energiat, hoides eakad ühiskondlikus elus aktiivsena. 
 

Meie praamidega arvestades, alustas korraldaja pühapäevast kontserti varem. Seega saime festivalil käidud kahe päevaga, hoides kokku ööbimise pealt aga samas tuli meil loobuda ka teele jäävate huviväärsuste külastamisest, sest aega ei piisanud. Jõudsime minnes külastada vaid Taagepera lossi

See kõik ei vähendanud aga reisiga kaasnenud rõõmu ja lusti.