MTÜ TANTSUMAJAKAS

Vabaduse 37
92413 Kärdla
Hiiumaa

Tel: 5156996
e-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Kysk_logo_313x76px

Üks ettevõtmine saab läbi, hakkab valmistumine kohe uueks. Tt-stuudio VI rühm oli põnevil juba pikka aega, sest ees ootas nende esimene reis piiritaha. 21. märtsil sõitsime Riiga, kus toimus „Travelling Festival Riga 2020”.

See on ühepäevane kontsertfestival, mida korraldab leedukatest abielupaar. Peale Riia toimub sama festival ka Tallinnas, Krakovis ja Prahas ning läbirääkimised käivad ka Budapestiga. See on festival, kus Tt-stuudio rühmad on varasematel aastatel mitmeid kordi osalnud. Peamiselt küll Riias, kuid ühe korra ka Krakovis. Nüüd oli siis kuuenda rühma kord. Et tüdrukutele ka natuke Lätimaad näidata, siis enne Riiga sõitmist tegime väikese kõrvalepõike Siguldasse, kus õhtuhämaruses väikese jalutuskäigu Gutmanise koopasse tegime. Riiga jõudes oli õhtu veel noor, nii saime kohe esimesel õhtul ära rahuldatud ka soovi shoppata. Mis reis see ikka ilma poes käimata on. Samas ostukeskuses sõime ka kerge õhtusöögi enamushäältega McDonaldsi ees võidu saavutanud Hesburgeris ja oligi käes aeg oma hotell üles otsida. See oli mõnus ja korralik hotell ning asus meile väga mugavas kohas, kõigest 600 m kaugusel VEF Kultuurikeskusest, kus toimus festival.

Reisi teise päeva hommikul peale söömist istusime bussi ja sõitsime veidikeseks vanalinna jalutama. Kuigi tuul oli tugev ja jahedus puges veidi põue, oli pooleteistunnine jalutuskäik mööda vanalinna tänavaid meeleoluks, millele präänikuks tõus liftiga kõrgele linna kohale Püha Peetri kiriku torni, kus hoolimata sasivale tuulele ilusaid elamusi saime. Kirsika tordi peale oli suveniiripood.

Keskpäeval oodati meid juba kultuurikeskusesse proovi. Kõik kulges tõrgeteta ja peagi võisime läbi vihmasaju hotelli veidikeseks puhkama minna. Kahjuks sisustas puhkuse aja meil ilusti ära ukse lukkude ja kaartidega jändamine ning tehniku ootamine. Siis kiirelt riidesse ja kultuurimajja tagasi. Kontsert algas kell 15:00. Lavale toodi 49 eriilmelist laulu- ja tantsunumbrit peamiselt lätlastelt ja leedukatelt, kuid siiski kaks ka eestlastelt. Väga populaarne on Lätis ja Leedus tantsivad lauluansamblid. Kõigil mikrofonid käes, ükskõik kui arvukas on ansambli koosseis, laulavad ja samal ajal esitavad kergemaid koreograafiaid. Oli väga põnev vaadata. Silma jäi särtsakas temperament ja vahvad fantaasiarikkad ningvärvilised kostüümid, millesse investeerimine on samuti nendele omane. Samas kultuurikeskuses toimus ka festivaliliste toitlustamine. Söögid olid maitsavad ja tagasisides tüdrukute käest jäigi kõlama see, et toidud olid väga head. Tavaliselt on esikohal ikka shoppamine, aga seekord hoopis maitsev toit.

Õhtu lõppes diskoga osalejatele ja traditsioonilise vastuvõtuga õpetajatele, kus omavahel tuttavaks saadi ja muljeid vahetati.

Kojusõidupäeva alguseks külastasime Laima šokolaadimuuseumi, mis on väike, aga tore koht. Eriti mõnus oli vedel šokolaadijook, mis ekskursiooni alguseks pakuti. Pärast tarkuste kuulasmist tegid tüdrukud entusiastlikult pilte ja videosid, mida pärast Laima kodulehelt spetsiaalse isikliku koodiga näha saab. Külastus lõppes maiustustepoes. Kokkuvõttes meeldis muuseumis kõigile tüdrukutele väga ja kojusõit võis alata. Paar väikest vahepeatust söömiseks ja jalgade sirutamiseks ning olimegi rõõmsalt ja toredate emotsioonidega kodus tagasi.

Reisi õnnestumisse andis oma panuse Eesti Kultuurkapitali Ekspertgrupp. Suur aitäh!


Pilte vaata siit!