MTÜ TANTSUMAJAKAS

Vabaduse 37
92413 Kärdla
Hiiumaa

Tel: 5156996
e-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Kysk_logo_313x76px

Tt-stuudiost alustas 7 kuud tagasi tööd tantsupeole pääsemise nimel 5 koosseisu võimlejaid kahes erinevas vanusekategoorias: neli rühmi noori ja üks rühm naisi ehk naisvõimlemisrühm "Liine". 

Iga rühma puhul võeti vastu otsus karussellile astumisest eraldi, vaagides võimalusi, soove ja ka eelmiste pidude kogemustest saadud teadmist, et kõik peole ei mahu ja tõenäosus, et keegi peab koju jääma on suur. Suur kiitus kõige noorematele, (Tt-stuudio V rühm, kus tantsivad 7.- 8. klassi tüdrukud), kes kuulates ära õpetaja selgitused, et kui otsustate karussellile astuda, siis peate rinda pistma meie oma stuudio III ja IV rühmaga, kus tantsivad tüdrukud vastavalt XI ja IX klassist, siis nende ühine otsus oli, et mis sellest, tahame ausat konkurentsi. Nii saigi regitrisse kantud neli rühma noori võimlejaid ja töö algas.

Kuidas neli?!
Kuna tantsupeol on võimlejate rühmasuuruseks 8 ja meil tantsib V rühmas 18 tüdrukut, siis jaotus rühm kaheks erinevaks koosseisuks, kes siis veel lõppkokkuvõttes ka omavahel vägikaigast vedama pidid hakkama. Nii samuti on see olnud ka varasematel aastatel, kui on olnud suured rühmad ning tekkinud vajadus rühm kaheks teha. See ei ole meie jaoks midagi uut, pigem juba sissetallatud rada.

Naisvõimlemirühm "Liine" on koos käinud aastast 2009 ja sai alguse Tiina Kaevu käe all harjutavatest line-tantsijatest ja nende soovist suurel peol osaleda. Nii ongi iga suure peo aastal, nii tantsupeo, kui Eestimaa suure võimlemispeo aastal rühm taas kokku tulnud ja usinalt harjutama hakanud. Rühma jaoks on see juba viies pidu. Tõsi, igal korral on ka mõni liige vahetunud, kuid on ka kaks võimlejat, kes on kõik korrad peol olnud.

Ülevaatus toimus Tiina Tantsustuudio võimlejatele, kes olid ka ainukesed võimlejad saare peal, 31. märtsil Kärdlas, millele järgnes ärev ooteaeg.Tulemused tehti teatavaks 4. mail. Meil oli palju põhjust rõõmustada ja natuke ka kurvastada, sest üks koosseis noori võimlejaid peab seekord koju jääma.

Tt-stuudiost jooksevad XX tantsupeo "Minu arm" staadionimurule järgmised rühmad:
Tt-stuudio III rühm
Tt-stuudio IV rühm
Tt-stuudio V rühma üks koosseis
naisvõimlemisrühm "Liine"

Tt-stuudio rühmasid on tantsupeol vaja minevate kostüümide ja vahendite soetamisel toetanud Hiiumaa Kultuurkapitali Ekspertgrupp ja Hiiumaa Vallavalitsus.

Tiina Kaev
Tt-stuudio juhendaja

Võimlemisrühm Liine XX tantsupeol "Minu arm"

Tantsupidu "Minu arm" räägib meie Eestimaast tantsukeeles. Hiiumaalt osales tantsupeol Tiina Tantsustuudio naisvõimlemisrühm "Liine", kes on ainuke naisvõimlemisrühm Hiiumaal. Meiega koos oli peol veel Tt-stuudiost kolm noorte rühma.

Võimlemisrühm "Liine" alustas oma tegevust aastal 2008, mille kutsus ellu tantsuõpetaja Tiina Kaev. Rühmas tantsivad igas vanuses „hakkajad“ daamid, kes soovivad oma võimeid proovile panna.

Igapäevaselt rühm koos ei käi, vaid ikka siis, kui ees on ootamas ilus pidu. Nii on osaletud alates aastast 2009 kõikidel suurtel tantsu- ja võimlemispidudel: 2009. a XVIII tantspeol "Meri", 2010. a Spordiselts Kalev võimlemispeol "Pidu läheb käima", 2014. a XIX tantsupeol "Puudutus", 2014. a Soome spordiselts TUL pidustustel, 2016. a V Eestimaa võimlemispeol "Hingelind" ja 2019. aastal Helsingis toimuval Soome spordiseltsi TUL 100 pidustustel ja Eestis toimuval tantsupeol „Minu arm“ võimlemiskavadega "Rukkirääk" ja "Rabahaldjad" ning „Tuljak“ ja „Maahing“.

Sellel aastal toimuvaks tantsupeoks alustasime tantsude õppimisega oktoobris ning märtsis toimunud tantsupeo ülevaatuse läbisime edukalt. Selleks, et Tallinnas toimuvatel harjutusproovides sammud selgemad oleksid, võtsime oma kavadega osa ka Hiiumaal toimunud üritustest.

See ka õnnestus tänu Tiina asjatundlikule juhendamisele.

Tantsupidu oli äärmiselt ilus ja peol esitati koreograafiliselt väga huvitavaid ja meeleolukaid tantsunumbreid. Vedas väga ka ilmaga, lubatud suur vihm jäi tulemata ja peolised ning külalised said nautida ilusaid pidusid.


Anu Pileberg
üks Liinedest

XX tantsupidu „Minu arm”

Tiina Tantsustuudiost sõitis 30. juunil Tallinna 4 rühma võimlejaid: Tt-stuudio III, IV, V rühma 8 neidu ja naisvõimlemisrühm „Liine”, kokku 32 võimlejat. „Koduks” sai peo ajaks Tallinna Pae gümnaasium ja minu, õpetaja Tiina käest võtsid juhtohjad enda kätte tublid saatjad ja rühmavanemad, kuna minul olid kohustused kunstilises toimkonnas võimlemise liigijuhi assistendina ja oma rühmadega koos elada ei saanud. Kohtusime iga päev staadionil, kus sai hetkeks ka muljeid jagada ja end tüdrukute/naiste toimetustega kurssi viia.

Platsil said rühmad väga ilusti hakkama, kuna kodus olime suure töö ära teinud ja lisaks sellele, oli kõigil (peale ühe tüdruku) juba suure platsi kogemus olemas, mis on suureks abiks. Ilmataat rõõmustas pidulisi terve nädala ja see väike sahmakas vihma, mis ühes proovis ja ühel kontserdil veidi kastis, ei mõjutanud peotuju ja koju sõideti väsinuna kuid õnnelikuna.

Tiina Kaev
Tt-stuudio juhendaja

Pilte saab vaadata siit ja siit!