MTÜ TANTSUMAJAKAS

Vabaduse 37
92413 Kärdla
Hiiumaa

Tel: 5156996
e-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Kysk_logo_313x76px

Tt-stuudiol on lõppeamas kolmeteistkümnes hooaeg, mis oli toimekas ja elamusterohke. Aasta võtsime seekord kokku sootuks teisti, kui eelnevatel kevadetel. Noorte ettepanekul sai 27. mail teoks üks tore pidu meile endile, kus tantsiti üksteisele nagu ühel päris esinemisel. Vahe oli ainult selles, et seekord ei vahetanud keegi samal ajal riideid ega pidanud silmanurgast kardina vahelt piiluma, et midagi näha. Lisaks tantsimisele jaotati tunnustusi, saadeti teele lõpetajad ja anti üle vanima rühma tiitel järgmistele lõpetajatele.

Peo toimumise ajaendiks oligi see, et tantsija ei näe tavaliselt kunagi, mida teised rühmad teevad, sest peavad samal ajal riideid vahetama. Tuli välja, et stuudio repertuaaris on tantse, mida kõik ei olegi veel üldse näinud, või siis äärmisel juhul kardina vahelt ühe silmaga. Kuna mõte oli nii tore, siis sai idee sabaotsast kohe kinni haaratud ja teoks tehtud. See näitab, et stuudio liikmed huvituvad üksteise tegemistest, mitte ainult sellest, mis me ise teeme. See jälle omakorda on tunnus ühest hästi toimivast ja kokkuhoidvast ühe eesmärgi nimel tegutsevast organisatsioonist.

Stuudios töötas sel hooajal 11 rühma, milles tantsis ühtekokku 176 erinevas vanuses tantsuhuvilise.

Põhirühmades, kes käivad iganädalaselt kaks korda trennis ja esinetakse erinevatesl sündmustel ning osaletakse võistlustel ja festivalidel, tantsivad tüdrukud alates I klassist kuni gümnaasiumilõpetajateni välja. Põhirühmasid oli sellel hooajal 6 ja nendes tantsis 75 last ja noort. Neljas ettevalmistusrühmas, mis tegutsevad Kärdla ja Emmaste lasteaias, oli 85 väikest tantsusõpra alates 3. eluaastast. Lisaks lastele ja noortele käisid iga nädal ühe korra trennis ka 16 krapsakat daami line-tantsu samme ritta seadmas.

Meie headeks ja toetavateks koostööpartneriteks on juba aastaid olnud Hiiumaa vald Hiiu Valla Kultuuri ja Vaba Aja keskus, Kärdla lasteaed ja Emmaste lasteaed „Naksitrallid”, kelle ruumides me toimetame ja omi mõtteid teoks teeme. Lisaks on meile suureks toeks Kärdla Põhikool, Hiiumaa Gümnaasium ja Kärdla Muusikakool, ilma kelle toetava õlata oleks meil palju raskem toimetada, sest on ju meil ühised lapsed ja ühised eesmärgid, võimaldada lastele kvaliteetset haridust/ hobitegevust, anda uusi teadmisi, kogemusi ja avardada laste ja noorte silmaringi. Tänu Hiiumaa Kultuurkapitali eskpertgruppi, Kohalik Omaalgatusprogrammi ja MTÜ Tantsumajakas panusele, oleme saanud teoks teha mitmeid ettevõtmisi, mis ilma lisatoetuseta oleks jäänud oluliselt tagasihoidlikumaks. Lisaks eelpool nimetatutele on meil seljataga palju häid nähtamatuid haldjaid, kes meie igapäevaelu toimetustele erineval viisil kaasa aitavad. Lapsevanemad, MTÜ Jääk ja Praak, Emmaste kool, õmblejad Elga ja Merle, helimees Heino, valgustaja Kustu ja kõik oma-ala meistrid, kes lastele omi teadmisi ja oskusi laagris lastele edasi andmas on käinud jne. Rõõmustame, et Te meil olete! Aitäh!

Selle aasta tähtsamate saavutuste ja toimetuste hulka võime lugeda:

  • Tt-stuudio nooremate ja vanemate tantsijate jõulupeod

  • osalemine „Koolitants 2018” maakondlikus voorus 7 rühma ja 13 tantsuga. Esmakordselt olid väljas ka mudilased. Maakondlikust voorust saadi kaks eripreemiat: Tt-stuudio VI rühma särava esituse eest tantsuga „Väikesed jänkud” ja Tt-stuudio I rühm eripreemia „lihtsuses peitub võlu” „Tantsuga Regitants”.Tantsude autor Tiina Kaev.

  • Tt-stuudio IV treeninglaager Emmastes

  • Kaks LAUREAADITIITLIT EKSL Võimlemisfestivalilt. Tt-stuudio I rühm tantsuga „Unenäos” IV vanuseastme liikumisrühmade kategoorias ja Tt-stuudio IV rühm tantsuga „Kääbuste marss” III vanuseastme liikumisrühmade kategoorias. Kooku osaleti võistlusel nelja rühmaga. Tantsude autor Tiina Kaev.

  • Tt-stuudio suurlavastus – III lennu lõpuetendus „Juulikese rännak Pühapäevamaale” jutu „Jussikese seitse sõpra” ainetele, mida anti 4 etendust. Etenduse lavastaja ja koreograaf Tiina Kaev.

  • NOMINATSIOON „Koolitants 2018” finaalist Paidest Tt-stuudio III rühmale tantsuga „Pesunaiste polka” X-XII klassi vanuseastme eesti tantsude kategoorias ning finaalikoht Tt-stuudio VI rühmale latetantsude kategoorias tantsuga „Kevad”. Tantsude autor Tiina Kaev.

  • Osalemine rahvusvahelisel tantsufestivalil „Springfiesta 2018” Kaunases Leedus. Tt-stuudio V rühma saavutas festivalil kaks III kohta tantsudega „Hirmul on suured simad” ja Ehitame maja”, vastavalt pop- ja showtantsude kategoorias. Tantsude autor Tiina Kaev.

  • Tt-stuudio V rühma osalemine Tallinna ja Harjumaa võimlemispeol „Need värvid”.

  • Hooajal oli kokku 33 esinemist nii Hiiumaal, mandrimaal, Leedus ja etteruttavalt Makedoonias.

Siiski pole hooaeg kõigi jaoks veel päris läbi. Suurematel ootavad ees veel mõned esinemised, millest vast üks emotsionaalseimaid on Tt-stuudio III lennu viimane etteaste, sest siis on neil aeg lõplikult pesast välja lennata. See leiab asest 22. juunil Kõrgessaare jaanitulel.

Ootusärevuses on ka Tt-stuudio III ja IV rühm, kellel käib usin eesti rahvatantsude õppimine, sest ees ootab juuli kuus Makedooniasse XV rahvusvahelisele folkloorifestivalile „Veles 2018”.

Nagu eelpool mainitud, lõpetab sellel aastal on karjääri Tiina Tantsustuudios III lend (2006-2018) koosseisus:

1. Maris Pertel

2. Marta Eller

3. Emma Kaups

4. Dana Lukk

5. Harriet Sammal

6. Saara Kattel

7. Marion Demus

8. Anette Matto

9. Kristiin Kirss

10. Marii Vispel

11. Emili Kuuse

Peale gümnaasiumilõpetajate tuleb Tt-stuudiol lendu lasta ka kolm IX klassi lõpetajat, kes oma haridusteed juba mandrimaal jätkavad. Nendeks on:

1. Sandra Känd

2. Reely Volens

3. Kerli Kivisikk

Tuult tiibadesse armsad tüdrukud ja head suvevaheaega kõigile!

Tiina Kaev

Tt-stuudio õpetaja