MTÜ TANTSUMAJAKAS

Vabaduse 37
92413 Kärdla
Hiiumaa

Tel: 5156996
e-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Aastase vaheaja järel, olid Tt-stuudio kõik põhirühmad taas 26. jaanuaril Koolitantsu võistlustules, kui Kärdla kultuurikeskuses toimus festivali Koolitants 2018 maakondlik voor. 

Tiina Tantsustuudio jättis kokkuleppel korraldajatega eelmisel aastal festivalil vahele ja võttis puhkuse aasta, kuna ühel õpetajal on keeruline igal aastal välja panna terve kontserdi jagu uusi võistlusnumbreid, et tervel Koolitantsu meeskonnal oleks mõtet üldse saarele tulla. Peale selle oli ka tantsupeo aasta, milleks ka stuudio rühmad usinalt harjutasid. Kuid kuna Koolitants on ainukene vabariikliku mastaabiga väljundi võimalus, mis meil kodus käes, siis oli meie suureks sooviks, et Koolitants ikka ka edaspidi meile külla tuleks. Seetõttu saigi ametlikult korraldajatega meie nn puhkuseaasta läbi räägitud ja kokku lepitud, et aastal 2018 tulevad nad taas saarele.

Ja nüüd oligi see aeg taas kätte jõudnud!

Võistlistules oli 13 tantsu 7 erinevalt rühmalt. Laval oli 94 tantsijat. Esimest korda olid sel aastal laval ka mudilased ehk 5.-7. aastased ettevalmistusrühma tantsijad. Nemad andsid ka kontserdile toreda avalöögi. Esindatud olid laste-, eesti-, kaasaegse jazzi- ja showtantsude kategooriasse kuuluvad tantsud. 

Tagasiside kohtunikelt oli positiivne ning toodi välja, et õpetaja Tiina Kaevu käekirjale on väga omane palju huvitavaid jooniseid ja jooniste sujuv vahetumine. Samuti toodi välja paar numbrit, mis kohe teistest eristusid ja silma jäid, kuna olid ebatüüpilised just õpetja Tiina käekirjale ja seda heas mõttes kuna eristusid teistest. Hea mulje jätsid tantsud oma viimistletusega ja rekvisiitide oskusliku ja mitmekülgse kasutamisega. Kiideti tantsijate sisseelamisvõimet, korrektsust ja emotsioone, 

Peale emotsioonide rohket ja toredat kontserti, kuulutati välja tulemused, mille üle oli põhjust ainult uhke olla ja rõõmustada

Otse pääsu finaali  lunastasid endale kaks tantsu:

  • "Pesunaiste polka" autor Tiina Kaev, esitaja Tt-stuudio III rühm, eesti tants, X-XII klass
  • "Kevad" autor Tiina Kaev, esitaja tt-stuudio V rühm, lastetants, I-IV klass

Eripreemiad pälvisid:

"särava esituse" eripreemia Tt-stuudio VII rühm tantsuga "Väikesed jänkud, autor Tiina Kaev, lastetants, I-IV klass

"lihtsuses peitub võlu" eripreemia tantsule "Regitants" autor Tiina Kaev, esitaja Tt-stuudio I rühm, eesti tants, X-XII klass

 
Kui mitu aastat on Tiina Tantsustuudio olnud Hiiumaal ainuke Koolitantsul osaleja, siis sellel aastal rõõmustasid oma osalemisega ka õpetaja Jaanika Kuuse ja Maigi Taelma juhendatavad tantsurühmad, vastavalt Kärdla Kultuuri ja Vaba Aja keskkuse rahvatantsurühm "Naadresed" ja "Mõisakad" Suuremõisast. 

"Naadresed" lunastasid oma tantsuga "Jõulupuka tants" otsepääsu finaali. Nii on Hiiumaalt finaalis võistlemas kolm tantsu. See on uhke saavutus.

Vaata lisaks!

Vaata pilte!