MTÜ TANTSUMAJAKAS

Vabaduse 37
92413 Kärdla
Hiiumaa

Tel: 5156996
e-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Kolmapäeval 29. jaanuaril oli Kärdla Kultuurikeskus siginat-saginat täis. Õhtul kell 19:00 kustusid saalis tuled ja muinasjutuvestja lõi lahti ühe meeleoluka talveõhtu, kus lavalaudadele tuli erinevas vanuses tantsijaid. Käes oli etenduse "Lumivalgeke ja 7 pöialpoissi" esietendus, kus tantsukeeles rullus publiku silme ees lahti üks armastatud vana muinasjutt. 

Viimased neli kuud on Tiina Tantsustuudio põhirühmad väga usinalt teinud ettevalmistusi just selle tantsulavastuse lavale toomiseks. Tantsusaalid on olnud hilisõhtuti veel tantsijaid täis, et kõike vajalikku ja soovitud selgeks saada. Trenne on olnud kaugelt rohkem, kui tunniplaan ette näeb, kuid nüüd lõpuks oli see valmis.

Etenduses lõid kaasa kõik Tt-stuudio 70 põhirühmade tantsijat, kes erinevate rollide tarvis ennast ümber kehastasid nii emotsionaalselt kui ka kostüümidelt. Etendus kestis ühtekokku poolteist tundi, mis sisaldas endas 35 erinevat tantsu mitmekesiste muusikate ja kostüümidega. Kõik sujus kui lepase reega, nii et õpetaja ise sai seekord saalis publiku sees istuda. 

Lisaks tantsuoskusele, tuli kasutusele võtta ka näitlejameisterlikkus eriti just peategelastel - Lumivalgekesel, kurjal võõrasemal, Pöialpoistel ja printsil, kes valgel hobusel Lumivalgekest surnust üles äratama tuli. Noored tantsijad mängisid rollid nii hästi välja, et kui Lumivalguke ära suri, siis paljutel publiku seast tulid lausa pisarad silma. 

Etendus oli omavahel tihedalt seotud üks tervik, kus üks number asendus sujuvalt teisega, mis olid omavahel kokku põimitud nii, et ka kõige väiksem aru sai, mis laval toimus. Oli kuri võõrasema, kes jahimeestel Lumivalgekese metsa käskis viia. Olid metsloomad: jänesed, jaanimardikad, linnud, liblikad, kitsekesed ja oravad, kes Lumivalgekest lohutasid ja Pöialpoiste majja juhatasid. Üllatusena ronisid laternatulede valgel maa-alt kaevandusest välja Pöialpoisid, kes peale tööd marsisammul koju läksid, kust nad võõra tüdruku eest leidsid ja temaga sõbraks said. Oli kurjad nõiad ja vanaeit. Oli prints ja pidu. Kõik oli olemas, mida ilmestasid ja arusaadavamaks muutsid värvikad ja karakterile iseloomulikud kostüümid. Tüdrukute näolt peegeldus alla saali vaid rahulolu, tantsulust ja mõnu, millega nad seda kõike tegid. Suur suur töö tasus ennast ära, pakkudes rõõmu nii tegijatele kui vaatajatele. 

Enne, kui aga etendus alata sai, astusid lavale ka Tt-stuudio kõige väiksemad tantsulapsed, kes harjutavad samme Kärdla Lasteaia ruumides. Ka nemad näitasid, mis nad selgeks õppinud on. Vapralt sammusid nad lavale eredate prožektori valgusesse, mis neid sugugi ei hirmutanud. Alles pärast nende tantse said sõna suuremad ja muinasjutt võis alata. 

Etendust mänguti kokku kolm korda ja kui kõik läbi oli, siis kostus tantsijate suust ütlus: "Nii kahju, et sellega rohkem esineda ei saa!" Suur töö oli seljataga ja korraga oli kõik läbi.

Etenduse lavastaja, koreograaf, kostüümide ja tekstide autor oli Tiina Kaev

Projekti elluviimist ja õnnestumist toetas Kohalik Omaalgatus programm.

 

PEAOSADES:

Lumivalgeke – Teele Tammsaar

Väike Lumivalgeke – Jandra-Lisett Uusmaa

Kuninganna – Marii Vispel

Prints – Angeelika Koit

Jahimees – Annabel Pielberg

Pöialpoisid – Emma Kaups, Kreete Kokovkin, Kristiin Kirss, Anette Matto, Emili Kuuse, Merit-Merken Malk, Harriet Sammal

Väikesed jänesed: Agnes Katariina Selirand, Maria Eller, Jandra-Lisett Uusmaa

Muinasjutuvestja – Kristjan Arunurm

TÄNU JA KUMMARDUS

Tiina Tantsustuudio tänab meeldiva koostöö, abi ja panuse eest etenduse "Lumivalguke ja 7 pöialpoissi" õnnestumise nimel: Kärdla kultuurikeskus, Elga Nõmm. Heino Veanes, Recado Meedia, Hiiumaa Tarbijate Ühistu, Tiiu Aaslepp, Marleen Rehepapp, Helin Juhe, Merlin Tõnis, Kohalik Omaalgatus programm.
Lisaks veel suur tänu Kärdla Ühisgümnaasiumi ja Palade Põhikooli õpetajatele mõistmise eest, lapsevanematele kannatlikkuse eest ja kõige suurem tänu tüdrukutele kõige selle kaasategemise eest!
 
Tiina Tantsustuudio nimel Tiina Kaev
 
Pilte saab vaadata siin ja siin!