MTÜ TANTSUMAJAKAS

Vabaduse 37
92413 Kärdla
Hiiumaa

Tel: 5156996
e-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Septembris-oktoobris 2013. aastal osalesid Kohvitantad õpiringi projektis, kus meenutati Kärdla minevikku.

Viimastesse õpiringidesse kaasati KÜG-i algklasside õpilased, kellele jagati noppeid kodulinna ajaloost.

Erinevad juhendajad tutvustasid Kärdla Kalevivabrikuaegseid ajaloolisi isikuid ja selleaegsete inimeste koondportreede iseloomu, käitumist, töövõtteid, kultuurilist tausta, ajastu riidemoodi, vabrikuaegsete kangaste kasutamist kodudes. Eriline koht oli ja on „vabrikutantsu“ uuesti õppimisel.
 

Õpiringis osalenud väärikate memmede tagasiside on seotud lapsepõlve-aja taaselustamisega. Meenuvad ammu ununenud asjad -inimesed, tegemised, töövõtted....Nii mõnigi meenutus on tänase päeva rikastamiseks üle kantav. Õpiringis osalenud keskealised said täiendada ja värskendada oma ajaloopilti. Kooliõpilastele tuli kauge ajalugu olevikku – siia ja praegu. Tekkisid seosed seljas olevate riiete, vanaema lõngakerade, Vabrikuväljaku mälestusmärgi ja veel paljude ootamatute asjade vahel. Tõdeti, et vabrikul on olnud oluline roll Kärdla linna ja kohaliku kultuurimustri kujunemisel – linnaplaneering, kooliharidusvõrk, laulu-, näitemängu ja pillimuusikahuvi, käsitöö omapära, rahvusvaheline suhtlemiskultuur. Erinevaid põlvkondi ühendavad õpiringid on tulemusrikkad nii vanematele kui noorematele. Oskuslik teadmiste jagamine leiab noortes viljaka pinnase, mis ergutab fantaasiat ja suurelt mõtlemist – vajalikud nii isikliku kui ühiskondliku elu edukaks arenguks.